Dokumentacja techniczna

FEG-B grubopowłokowy epoksyd

Farba epoksydowa nadająca malowanej powierzchni właściwości antypoślizgowe klasy R12. Feg-B nadaje się do malowania posadzek betonowych, elementów stalowych oraz tynków. 

Wybierz kolor | Cena produktu aktualizuje się po wybraniu koloru

Wybierz opakowanie

Nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami

88,01 zł brutto 71,55 zł netto

Tu dokonasz bezpiecznych zakupów. Sklep spełnia kryteria jakości Trusted Shops.

Masz pytania? Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń: phone +48 717 026 346

FEG-B grubopowłokowy epoksyd

Feg-B to wyrób epoksydowy tiksotropowy, dwuskładnikowy do malowania podłoży betonowych (w tym posadzki w garażach, magazynach, halach fabrycznych itp.) i tynków.

Feg-B - właściwości

 • Powłoka jest gładka, twarda, elastyczna, kryjąca, o dobrej przyczepności do podłoża,
 • Odporność na działanie wody, rozpuszczalników, paliw płynnych, smarów, olejów, wodnych roztworów chemikaliów o odczynie kwaśnym lub alkalicznym oraz innych popularnych czynników korozyjnych,
 • Może być nakładana w warstwach o grubości do 250 µm (epoksyd grubopowłokowy),
 • Powłoki farby zastosowanej samodzielnie przeznaczone są do eksploatacji wewnątrz pomieszczeń, w atmosferze suchej i wilgotnej (epoksydy nie są odporne na promieniowanie UV),
 • Posiada Atest PZH - produkt przeznaczony do profesjonalnego stosowania w przemyśle i budownictwie, w tym użyteczności publicznej do malowania powierzchni stalowych, żeliwnych, ocynkowanych i betonowych (nie stykających się z żywnością i wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi).

Feg-B - właściwości antypoślizgowe

FEG-B uzyskał pozytywną ocenę akredytowanego laboratorium w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych wg normy DIN 51130:2004-06 oraz DIN V 18032-2:2001-04. Ocena końcowa badań przeprowadzonych z udziałem w/w farb określa spełnienie wymogu klasy R12 normy DIN 51130, co oznacza, że mogą one zostać użyte w następującego rodzaju pomieszczeniach:

 • pomieszczenia suche wewnątrz budynków,
 • wejścia stref i schodów z dostępem z zewnątrz,
 • restauracje, sklepy, przychodnie, szpitale i szkoły,
 • łazienki i prysznice, małe kuchnie, garaże podziemne,
 • pomieszczenia do produkcji żywności gastronomicznej (przygotowujące catering żywnościowy), laboratoria, pralnie, hangary,
 • pomieszczenia produkcyjne z użyciem tłuszczy, mleka, nabiału, olei i mięs, pomieszczenia produkcji przemysłowej z zastosowaniem substancji śliskich a także parkingi i tarasy.

Kolejna ocena końcowa badań przeprowadzonych z udziałem w/w farb określa spełnienie wymogu współczynnika poślizgu wg normy DIN V 18032-2:2001-04,co w praktyce oznacza, iż farbami tymi mogą zostać pomalowane podłogi:

 • w halach sportowych i gimnastycznych,
 • krytych boiskach,
 • salach tanecznych.

Zastosowanie

Do wykonywania grubopowłokowych zabezpieczeń podłoży betonowych (w tym posadzek w garażach, halach produkcyjnych, magazynach, piwnicach itp.) i tynków.

Przygotowanie podłoża i aplikacja

 • W przypadku betonu farbę należy aplikować na mocne i gładkie (bez rys, występów i szczelin) oraz suche i czyste – odtłuszczone preparatem np. Sulfanol A i oczyszczone dokładnie z wszelkich zanieczyszczeń oraz słabo związanego materiału konstrukcyjnego, w szczególności mleczka cementowego (wapiennego). Nie jest wymagany grunt - pierwszą warstwę należy rozcieńczyć Rozcieńczalnikiem do wyrobów epoksydowych ogólnego stosowania (5% obj.). Utwardzona powłoka jest gładka - aby nadać podłożu struktury pierwszą warstwę można na mokro posypać piaskiem kwarcowym.
 • Podłoże stalowe powinno być odtłuszczone np. preparatem Emulsol, czyste, suche i pozbawione rdzy. Jeśli występują ogniska korozji można dodatkowo zabezpieczyć preparatem odrdzewiającym Top-Kor. Tak przygotowaną powierzchnię przemalować farbą epoksydową antykorozyjną Feg-C, a następnie farbą epoksydową nawierzchniową Feg-B. Taki system idealnie sprawdzi się przy zabezpieczeniu np. metalowych schodów.

Feg-B jest farbą dwuskładnikową (cena dotyczy kompletu, czyli bazy wraz z utwardzaczem). Aby ułatwić połączenie składników polecamy Kubek do mieszania farb i lakierów (przydatny również do podzielenia farby na mniejsze porcje).

Masz pytania? zadzwoń:

Masz pytania? Pomożemy Ci dobrać idealny produkt do zastosowania.

Zadzwoń: phone +48 717 026 346

Specyfikacja

Dokumentacja techniczna

Zastanawiasz się nad wyborem produktów?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a my nawet tego samego dnia dopasujemy produkty do Twojego projektu.

Kontakt Krzysztof Kowalski

Potrzebujesz porady?

Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie

Dobierz akcesoria

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zyskaj rabat dla firmy dzięki rozmowie z doradcą.

Klienci kupowali z tym produktem również

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone