Farba o właściwościach grzybobójczych

Planujesz wykańczanie pomieszczeń, w których wilgotność powietrza jest wysoka? Chcesz uniknąć rozwoju pleśni i grzybów na ścianach, jednocześnie zachowując nienaganny wygląd wnętrz? W tej kategorii znajdziesz specjalistyczne farby grzybobójcze. Ich unikalne właściwości pozwalają na wydajną wentylację malowanych powierzchni – ścian i sufitów. Sprawdź dostępne produkty i wybierz ten, który najlepiej odpowie na potrzeby Twojego projektu. Są one przeznaczone do wnętrz prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej, zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i firm.

Farba grzybobójcza i pleśniobójcza – jak działa?

W naszym asortymencie dostępna jest farba na wilgotne ściany – to wodorozcieńczalny produkt, którym pomalujesz tynki cementowe, cementowo-wapienne i renowacyjne, a także cegłę i beton. Sprawdzi się też do malowania powierzchni pokrytych tynkami mineralnymi. Na uwagę zasługuje zdolność farby do twardnienia wskutek działania wilgoci – dzięki temu wykorzystasz ją do renowacji zawilgoconych pomieszczeń. Powłoka, jaką tworzy farba grzybobójcza do ścian, jest trwała i odporna na czynniki zewnętrzne, również na mycie wodą pod ciśnieniem!

Dostępna w tej kategorii farba grzybobójcza do wnętrz została opatrzona atestem PZH dopuszczającym jej stosowanie w obiektach użyteczności publicznej, placówkach służby zdrowia, a także w przemyśle spożywczym. Dzięki właściwościom antygrzybicznym stosuje się ją do zabezpieczania ścian i sufitów przed rozwojem pleśni w budynkach, w których panuje zwiększona wilgotność powietrza. Służy również do odnawiania starych i zawilgoconych murów – jej przeznaczenie jest więc szerokie.

Farba pleśniobójcza – skuteczne zabezpieczenie przed rozwojem grzybów

W naszej ofercie znajduje się też jednoskładnikowa farba antykondensacyjna do malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach narażonych na okresowe zaparowanie i powstawanie mgły wodnej. To produkt wodorozcieńczalny, a więc nie wydzielający uciążliwych zapachów podczas aplikacji. Powłoka tworzona na powierzchni niweluje efekt skraplania się wody – wręcz przeciwnie, absorbuje ją w przypadku nadmiernej wilgotności i oddaje, gdy wilgotność powietrza spada. Jeden litr pochłania nawet 400 gram wody. Głównym miejscem zastosowania produktu są wnętrza restauracji, lokali gastronomicznych i kuchni bez bezpośredniej styczności z żywnością. Świetnie sprawdza się również jako farba do łazienki grzybobójcza, zapobiegając rozwojowi pleśni zwłaszcza w górnych partiach ściany.

Farba antygrzybiczna do pokoju przydaje się, gdy malujesz wnętrza w kamienicach i starych budynkach, w których izolacja termiczna i fundamentów jest stara lub wadliwa. W takich przypadkach powłoka chroniąca przed wilgocią to idealne rozwiązanie zapobiegające niszczeniu ścian i niwelujące konieczność ich szybkiej renowacji. Farba przeciw grzybowi może być użyta również do malowania powierzchni zewnętrznych oraz wilgotnych, co nie wpływa na jej przyczepność.

Wybierz farby grzybobójcze z naszej oferty!

Planujesz malowanie wnętrz o zwiększonej wilgotności powietrza? Twój projekt uwzględnia renowację ścian i sufitów zaatakowanych przez pleśń i grzyby? Z chęcią pomożemy Ci wybrać najlepszą farbę antygrzybiczną, z którą stworzysz powłokę odporną na wilgoć i skraplanie wody. Oferujemy produkty szybkoschnące do aplikacji natryskowej lub wałkiem. Znajdziesz u nas farby w opakowaniach 5-litrowych oraz 3 i 10-kilogramowych. Kupując farbę w postaci proszku, należy wymieszać ją z wodą i zużyć w ciągu maksymalnie 8 godzin.

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone