Hydroizolacja tarasów

Podczas planowania tarasu jedną z najważniejszych kwestii jest zadbanie o jego odpowiednie zabezpieczenie. Taras, który nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, może ulec zniszczeniu, które spowoduje woda. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku tarasów znajdujących się na wyższych kondygnacjach budynków. Dzięki odpowiedniej hydroizolacji tarasu zapewniamy mu trwałość, a także zwiększamy bezpieczeństwo korzystania z niego.

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór produktów, które pomogą Ci skutecznie zabezpieczyć taras.

Hydroizolacja tarasu - czym jest?

Niezwykle istotne jest odpowiednie zadbanie o powierzchnię tarasu. Hydroizolacja tarasu jest procesem zabezpieczenia jego powierzchni, gdyż jest on narażony na ciągłe działanie czynników atmosferycznych m.in. deszczu, śniegu, wiatru lub gradu. Wilgoć przedostająca się do podłoża może powodować poważne uszkodzenia konstrukcji, które mogą wymagać kosztownych i czasochłonnych napraw. Aby temu zapobiec, stosuje się specjalne produkty i systemy hydroizolacyjne, które gwarantują skuteczną ochronę i izolacje tarasów oraz balkonów. Idealny system hydroizolacji tarasu zapewnia wysoką ochronę i zwiększa jego trwałość.

Odkryj zalety hydroizolacji tarasu

Odpowiednio wykonana izolacja tarasu zapewnia wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • ochrona przed wilgocią i uszkodzeniami
  • wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • trwałość
  • odporność na promieniowanie UV
  • estetyczny wygląd
  • łatwość czyszczenia

Efektywna hydroizolacja tarasu zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, dzięki czemu powierzchnia tarasu pozostaje w doskonałym stanie przez wiele lat. Jest to idealny sposób na zakończenie aranżacji tarasu i zadbanie o jego wygląd. Szeroki wybór kolorów i dodatków umożliwia dopasowanie hydroizolacji do indywidualnych preferencji i uzyskanie wymarzonego koloru tarasu. Dzięki profesjonalnej hydroizolacji tarasu stanie się on nie tylko piękniejszy, ale także trwalszy i bardziej funkcjonalny.

Żywice do skutecznej hydroizolacji tarasu

Istnieje wiele sposobów na skuteczną hydroizolację tarasów, a wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest od wielu czynników, tj. rodzaju tarasu, jego lokalizacji oraz indywidualnych preferencji co do kwestii jego wyglądu (koloru tarasu, dodatki itp.)

W naszej ofercie znajdziesz szybkoschnące i elastyczne systemy oparte na alifatycznych żywicach polimocznikowych, a także farby poliuretanowe. Dzięki zabezpieczeniu tarasu produktami odpornymi na promieniowanie UV możesz cieszyć się trwałym kolorem posadzki. Żywice polmocznikowe i poliuretanowe są produktami tworzącymi trwałą i odporną warstwę hydroizolacji. Kolory nawierzchni poliuretanowej oraz polimocznikowej są dostępne w wielu odcieniach z palety kolorów RAL i w łatwy sposób dopasujesz je do elewacji Twojego domu lub do innych elementów posesji.

Oprócz wyboru odpowiednich produktów, którymi wykonasz hydroizolację tarasu, niezwykle ważna jest również ich prawidłowa aplikacja. Możesz wykonać ją samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie. Nieodpowiednio zaaplikowana hydroizolacja może prowadzić do nieszczelności, które będą powodowały uszkodzenie tarasu. Posiadamy bazę sprawdzonych wykonawców - napisz do nas, aby nawiązać współpracę z firmą ze swojego regionu. 

Wyjątkowy efekt dekoracyjny na twoim tarasie

Jeśli chcesz uzyskać ciekawy i wyróżniający efekt, zobacz naszą ofertę dodatków do żywic. Aby uzyskać na tarasie efekt kamienia, możesz zastosować produkt TrokenStone - to ekologiczna farba, która pozwala stworzyć na posadzce efekt granitu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz odmienić swoją podłogę w łatwy i tani sposób. Ciekawym rozwiązaniem jest także użycie płatków dekoracyjnych, dzięki którym uzyskasz wyjątkowy efekt dekoracyjny poprzez rozrzucenie ich na podłoże. Płatki dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu wybierzesz produkt odpowiadający Twoim potrzebom!

Hydroizolacja tarasów to bardzo ważny element, o którym należy pamiętać podczas projektowania i budowy tarasu. Wykończenie produktami przeznaczonymi do hydroizolacji to doskonały sposób na ochronę i poprawę jego wyglądu na długie lata. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i dodatków możesz dopasować styl do swojego gustu. Taki taras to nie tylko estetyczne wykończenie, ale także zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Bezpieczne i trwałe wykończenie tarasu to niezbędny element, który pozwoli Ci na komfortowe korzystanie z niego w każdych warunkach pogodowych!

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiednich produktów do hydroizolacji Twojego tarasu, skontaktuj się z nami! Służymy doradztwem i pomożemy Ci wybrać odpowiednie systemy hydroizolacyjne.

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone