Żywice zabezpieczające drewniane podłogi

W tej kategorii znajdziesz żywice przeznaczone do impregnacji i uszczelniania drewnianych powierzchni. Żywica epoksydowa do drewna to wysokiej jakości produkt, który dzięki swoim właściwościom doskonale nadaje się do renowacji, konserwacji oraz wykańczania drewnianych powierzchni.

Sprawdź jakie produkty dla Ciebie przygotowaliśmy i zabezpiecz drewniane powierzchnie za pomocą żywicy epoksydowej!

Żywica epoksydowa do drewna

To specjalna kategoria żywic, stosowanych do impregnacji i uszczelniania drewnianych powierzchni. Żywica epoksydowa do drewna to wysokiej jakości produkt, który dzięki swoim właściwościom doskonale nadaje się do renowacji, konserwacji oraz wykańczania drewnianych powierzchni.

Właściwości żywicy epoksydowej do drewna

Żywica epoksydowa charakteryzuje się wysoką przyczepnością, a dzięki silnym połączeniom z drewnem, zapewnia odporność na wilgoć i warunki atmosferyczne. Łatwość aplikacji żywicy sprawia, że jest ona używana zarówno przez profesjonalistów, jak i hobbystów, pozwalając im osiągnąć profesjonalny efekt. Produkt ten gwarantuje również wysoką wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Dzięki swoim właściwościom żywica epoksydowa do drewna jest popularnym produktem, który znajduje zastosowanie w wielu branżach m.in. meblarskiej i dekoracyjnej, gdzie używana jest głównie w celu impregnacji drewna i zapewnieniu mu większej wytrzymałości oraz trwałości.

Zabezpieczenie drewnianej podłogi

Żywice epoksydowe coraz częściej stosowane są w budynkach mieszkalnych w celach ochronnych i dekoracyjnych. Za pomocą żywicy epoksydowej zabezpieczysz swoją drewnianą podłogę w domu, nadając jej jednocześnie dodatkowy połysk i powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Renowacja mebli żywicą?

Żywice epoksydowe do drewna doskonale sprawdzają się w pracach renowacyjnych na powierzchniach drewnianych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w szybki sposób możesz nadać meblom drugie życie i cieszyć się nimi przez długie lata, bez konieczności wymiany ich na nowe.

Żywice do drewna pozwolą Ci odnowić drewniane powierzchnie, które z biegiem czasu straciły swój wygląd i kolor. Zastosowanie żywicy epoksydowej nada twoim meblom nową fakturę i połysk.

Stwórz unikalne meble i dekoracje

Stosując żywice epoksydowe do drewna, jesteś w stanie samodzielnie stworzyć niesamowite dekoracje do Twojego wnętrza! Żywice pozwalają na zalewanie drewnianych elementów, które później mogą służyć jako dekoracja salonu lub innego pomieszczenia w domu. Popularne stały się stoliki kawowe, których blat stworzony jest z zalanego żywicą litego drewna. Inną ciekawą opcją jest tworzenie wzorów na powierzchni drewna za pomocą żywic w różnych kolorach. Jest to niezwykle oryginalny pomysł na stworzenie wyjątkowych mebli, które nadadzą Twojemu wnętrzu ciekawy i nietuzinkowy wygląd.

Odpowiednie przygotowanie podłoża podczas pracy z żywicą do drewna

Przed użyciem żywic należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża:

  • Drewniana powierzchnia powinna zostać oczyszczona z kurzu oraz starej farby i lakieru. Zwróć także uwagę na oleje i tłuszcz!
  • Pamiętaj o zeszlifowaniu powierzchni drewna, a następnie o jej odkurzeniu i odtłuszczeniu
  • Upewnij się, że drewno jest wystarczająco suche

Na tak przygotowane drewno możesz aplikować żywicę. Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć żywicę po aplikacji. W tym celu dobierz odpowiedni produkt np. lakier.

W naszej ofercie znajdziesz bezbarwną żywicę epoksydową przeznaczoną do zalewania drewna i innych powierzchni.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze produktu lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami!

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone