Malowanie dachówki betonowej

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

FAQ: Malowanie dachówki betonowej

Najlepszą metodą będzie aplikacja natryskowa. Dachówka betonowa ma zazwyczaj pofalowany kształt i zakamarki do których ciężko dotrzeć. Malując natryskowo mamy pewność, że dobrze pokryjemy całe podłoże. Warstwy najlepiej nakładać krzyżowo względem siebie. Jeśli nie mamy możliwości aplikacji farby natryskowo to możemy wykonać malowanie ręcznie pędzlem. Należy wtedy zadbać o to, aby wszystkie zakamarki zostały domalowane, a powierzchnia jednolicie pokryta.

Jak w przypadku każdego malowania, przygotowanie podłoża to połowa sukcesu. Podłoże powinno zostać dokładnie umyte wodą pod ciśnieniem. Jeśli jest bardzo mocno zabrudzone to można dodatkowo zastosować środek Sulfanol A. Jeżeli dachówkę pokrywały mchy czy porosty, to po myciu nakładamy środek grzybobójczy GrzyboStop. Następnie dachówkę gruntujemy środkiem Sil-Grunt, co zapewni równomierną chłonność, jednolity kolor, a także ograniczy zużycie farby.

Jedną z metod ochrony dachówki przed wodą i zabrudzeniami jest impregnacja. Na tę metodę decydujemy się zazwyczaj, gdy nie zależy nam na zmianie lub odświeżeniu koloru dachu. Impregnat Silimper Nano zachowuje naturalny wygląd dachówki i w żaden sposób nie wpływa na jego kolor. Powierzchnia po impregnacji staje się hydrofobowa i odporna na łapanie zabrudzeń. Minusem tego rozwiązania może być fakt, że po impregnacji nie będziemy mogli pomalować dachówki przez następne 3 do 6 lat (farba będzie miała gorszą przyczepność).

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone