Fotokatalityczne farby

Szukasz specjalistycznych farb do pomieszczeń o wysokich wymaganiach higienicznych? Zależy Ci, aby zachować w malowanych wnętrzach środowisko antyalergiczne i przyjazne zdrowiu użytkowników? Planujesz malowanie obiektów, w których konieczna jest likwidacja intensywnych zapachów? Na te potrzeby odpowiadają farby fotokatalityczne dostępne w tej kategorii. Sprawdź ich właściwości i wybierz najlepszy produkt do swojego projektu!

Jak działa fotokatalityczna farba antyalergiczna?

Farba fotokatalityczna zawiera dwutlenek tytanu odpowiadający za jej unikalne właściwości. Jest on katalizatorem reakcji chemicznej, uaktywniającej się w obecności tlenu i wody pod wpływem światła – zarówno naturalnego, słonecznego, jak i sztucznego z zakresu 300-400 nm. Chcesz wiedzieć jak przebiega proces fotokatalizy? Aby zjawisko mogło wystąpić, wystarczy wilgoć w pomieszczeniu. W wyniku tego procesu wszelkie zanieczyszczenia, toksyny, bakterie i inne drobnoustroje ulegają utlenieniu – zostają skutecznie zneutralizowane, a powierzchnia staje się higienicznie czysta. Pomalowana ściana jest odporna na zmywanie, dlatego bez trudu utrzymasz ją w czystości, usuwając ewentualne zabrudzenia mokrą szmatką lub gąbką.

Utworzona powłoka jest przepuszczalna, co zapewnia pełną oddychalność ściany. Jej wydajna wentylacja zapobiega kumulowaniu wilgoci, ograniczając możliwość rozwoju grzybów i pleśni. Dostępna w naszym sklepiea akrylowa farba fotokatalityczna pochłania gazy pochodzenia miejskiego i przemysłowego – dym tytoniowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla oraz opary alkoholi.

Powłoka fotokatalityczna na ścianach – w jakich pomieszczeniach ją zastosować?

Z uwagi na swoje specyficzne właściwości farba fotokatalityczna jest doskonałym wyborem, jeśli planujesz malowanie w:

  • placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach prywatnych,
  • magazynach i obiektach produkcyjnych,
  • lokalach gastronomicznych, kuchniach i na stołówkach,
  • laboratoriach,
  • halach sportowych,
  • obiektach rekreacyjnych,
  • hotelach, pensjonatach i obiektach noclegowych,
  • domach i mieszkaniach prywatnych – zwłaszcza, gdy zamieszkuje je alergik.

W naszej ofercie znajdziesz teża lateksową farbę fotokatalityczną ze srebrem – jej zastosowanie jest zasadne zwłaszcza w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, takich jak łazienki, baseny czy kuchnie. Dodatek nanocząsteczek srebra czyni ten produkt bakteriobójczym i grzybobójczym.

Farba fotokatalityczna zewnętrzna – dlaczego warto malować nią elewację?

Fasady pomalowane fotokataliczną farbą do użytku zewnętrznego długo zachowują swój pierwotny wygląd – są czyste, a wszelkie osadzające się na nich zabrudzenia ulegają likwidacji i spłukaniu wraz z deszczem. Są też odporne na rozwój pleśni, grzybów i organizmów roślinnych, które często pojawiają się na elewacjach, negatywnie wpływając na ich estetykę i stopniowo uszkadzając powierzchnię. Farba fotokatalityczna zewnętrzna jest wykorzystywana do malowania miejskiej architektury, pomników i ogrodzeń. Jej zastosowanie można więc uznać za uniwersalne – pomalujesz nią tynki mineralne i gipsowe, beton, cegły, gips, a także drewno i materiały drewnopochodne.

Farba dla alergików o właściwościach fotokatalitycznych – zamów w naszym sklepie!

W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne farby fotokatalityczne wyróżniające się perfekcyjnym kryciem, elastycznością i gładką powłoką tworzoną na malowanej powierzchni. Standardowo produkty są dostępne w kolorze białym, jednak na zamówienie przygotujemy je w wybranym przez Ciebie kolorze.

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone