Powłoki dachowe

Jeśli planujesz malowanie dachu, koniecznie zapoznaj się z produktami, które przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii. Pamiętaj, że dach to jeden z najbardziej newralgicznych elementów całego budynku – między innymi od niego zależy bezpieczeństwo użytkowników i trwałość konstrukcji. Decyduje on również o ogólnej estetyce obiektu. W naszej ofercie znajdziesz produkty do renowacji, konserwacji i impregnacji pokryć dachowych wykonanych z różnych materiałów.

  • Renowacja i hydroizolacja dachu
Wybierz podkategorię:

Czym wykonać malowanie dachów? - wybierz system dla siebie

To, jaka farba do dachu sprawdzi się najlepiej, zależy od rodzaju pokrycia w danym budynku. Zamierzasz wykonać malowanie dachu z blachy ocynkowanej? Świetnie trafiłeś! Nasz asortyment obejmuje farby na dach ocynkowany. Blacha – jako wymagający materiał – wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów, ponieważ jest narażona na działanie skrajnych temperatur. Naprzemiennie nagrzewa się i schładza, co nie pozostaje bez znaczenia dla jej struktury – kurczy się i rozciąga, dlatego do jej pomalowania należy wykorzystać dedykowane środki cechujące się elastycznością i odpornością na pękanie oraz łuszczenie.

W ofercie proponujemy także farby do papy – jest ona narażona przede wszystkim na przeciekanie, więc farba na dach z tego materiału musi mieć właściwości uszczelniające. Oferujemy środki tworzące wodoszczelną membranę, pracującą razem z podłożem, co zapobiega wtórnemu powstawaniu pęknięć i szczelin. Do dachów z papy polecamy włókninę poliestrową. Wśród dostępnych produktów znajdziesz też farby do pianki PUR, które ochronią ją przed promieniowaniem UV i wodą.

Uszczelnianie dachu i impregnacja – sprawdź dostępne rozwiązania

Nasza oferta obejmuje również środki konserwujące i przedłużające żywotność pokrycia dachowego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują impregnaty do dachówki betonowej. Tworzą one na pokrytej powierzchni hydrofobową powłokę, dzięki której cząsteczki wody są odpychane, co zapobiega kumulowaniu wilgoci i jej destrukcyjnemu wpływowi na beton. Planujesz malowanie dachówki betonowej? Z pewnością docenisz właściwości dedykowanych im środków.

Profesjonalna farba do dachówki betonowej ma starannie skomponowany skład, decydujący o imponujących parametrach powłoki. Jednorodna i perfekcyjnie kryjąca warstwa o delikatnym, satynowym połysku prezentuje się bardzo estetycznie.

Jeśli zależy Ci na obniżeniu temperatury dachu, postaw na powłoki odbijające słońce, którymi zabezpieczysz dachy kryte papą, blachą, pianą PUR czy stropodachy betonowe.

Produkty do naprawy i renowacji dachu

W tej kategorii nie mogło zabraknąć środków do miejscowej naprawy dachów. Zastosuj je, jeśli kompleksowa renowacja jest niemożliwa z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne lub ograniczony budżet. Z nimi zatamujesz przecieki, zapobiegając tym samym destrukcyjnemu działaniu wody i unikając większych kosztów. Wśród preparatów do naprawiania punktowego znajdziesz masy uszczelniające, gumy mostkujące spękania, siatki wzmacniające oraz środki do rynien i obróbek.

Membrana w płynie - hydroizolacja na różne podłoża

Membrany w płynie zyskują coraz większą popularność, co zawdzięczają temu że są bardzo trwałe oraz łatwe w aplikacji. Mogą być stosowane na różnorodnych podłożach (czasem bezpośrednio, czasem z systemowymi gruntami) takich jak papa, gont, beton, blacha, EPDM, PVC, piana PUR, kafle, gorące polimoczniki... W zasadzie nie ma dla nich ograniczeń, dzięki czemu można połączyć jedną, ciągłą, szczelną powłoką różnorodne powierzchnie napotkane na dachu. Powstaje w ten sposób nieprzepuszczalna dla wody "wanna", bez żadnych łączeń, przez które mogłaby przenikać woda. Uszczelnione zostają również wszelkie newralgiczne punkty, takie jak kominy, świetliki, ogniomurki i inne miejsca zazwyczaj odpowiedzialne za przeciekanie.

PRODUKT OPIS MINIMALNY OKRES TRWAŁOŚCI
Neoproof Polyurea R Dwuskładnikowa, polimocznikowa membrana hydroizolacyjna w płynie. Aplikowana na zimno wałkiem, pędzlem lub natryskiem hydrodynamicznym. Główne przeznaczenie to aplikacja na papę - może być nakładana bezpośrednio, bez gruntowania. Systemowa włóknina wzmacniająca Neotextile NP. 20 lat
Neoproof Polyurea C1 Dwuskładnikowa, polimocznikowa membrana hydroizolacyjna w płynie. Aplikowana na zimno wałkiem, pędzlem lub natryskiem hydrodynamicznym. Główne przeznaczenie to aplikacja na pianę PUR, beton i blachę. Możliwość aplikacji w jednej, grubej warstwie (natryskiem). 20 lat
Neoproof PU W-40 Jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna membrana hydroizolacyjna na bazie żywicy poliuretanowej. Łatwy w stosowaniu produkt jednoskładnikowy, przyjazny dla użytkownika. Główne zastosowanie to hydroizolacja dachów krytych papą. Systemowa włóknina wzmacniająca Neotextile. 11 lat
Neoroof Jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna membrana hydroizolacyjna na bazie żywicy akrylowej. Kolor biały jest certyfikowany w zakresie odbijania promieni słonecznych - odbija aż 88%. 10 lat

W zależności od problemu pomagamy dobrać najlepszy system. W każdym przypadku uzyskujemy elastyczną warstwę, która pracuje razem z dachem, uszczelnia go i chroni przed warunkami atmosferycznymi.

Zrealizowaliśmy już wiele projektów z zastosowaniem naszych membran. U nas każdy znajdzie system dla siebie, niezależnie od tego czy masz do pokrycia 10 000 m2 czy dach prywatnego domu.

Membrany w płynie sprawdzają się jako materiał wykończeniowy tak zwanych "zimnych dachów" (ang. "cool roof material"). Pomalowanie dachu membraną w płynie (w szczególności tego krytego papą) znacząco wpływa na obniżenie jego temperatury, a także temperatury w pomieszczeniach pod nim. Jeśli jest to dla Ciebie najważniejszy parametr to wybierz powłokę w kolorze białym lub jasno-szarym. Przykładowo, biały Neoroof odbija aż 88% promieni słonecznych, co zostało zbadane i potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Niezależnie od tego jaki produkt wybierzesz, zmiana koloru z ciemnego na jasny przyniesie już znaczącą różnicę.

NEOPROOF POLYUREA R hydroizolacja polimocznikowa na dach, taras lub balkon

NEOPROOF POLYUREA R hydroizolacja polimocznikowa na dach, taras lub balkon

NEOPROOF POLYUREA C1 hydroizolacja polimocznikowa na dach, taras lub balkon

NEOPROOF POLYUREA C1 hydroizolacja polimocznikowa na dach, taras lub balkon

NEOPROOF PU W-40 poliuretanowa hydroizolacyjna membrana dachowa w płynie

NEOPROOF PU W-40 poliuretanowa hydroizolacyjna membrana dachowa w płynie

NEOROOF hydroizolacyjna membrana dachowa w płynie odbijająca słońce

NEOROOF hydroizolacyjna membrana dachowa w płynie odbijająca słońce

Farby na dach metalowy

Krycie dachu blachą to bardzo popularny sposób zwieńczenia budynku. Stosowane są różne materiały, takie jak blacha powlekana, ocynkowana czy aluminiowa. Z czasem jednak może okazać się, że pojawiają się na nim ogniska rdzy czy też stara powłoka zaczyna się łuszczyć. W takim przypadku warto zadziałać z wyprzedzeniem i zabezpieczyć powierzchnię przed dalszym rozwojem korozji.

Zamiast wymieniać całe poszycie, można postawić na malowanie dachu odpowiednią farbą co zabezpieczy powierzchnię przed dalszą degradacją. Wybierając farbę do malowania dachu metalowego należy zwrócić uwagę żeby miała odpowiednie parametry i była odporna na czynniki atmosferyczne. Farba do dachu powinna być elastyczna, tak aby mogła pracować razem z dachem w czasie zmian temperatury (np. nagłego opadu deszczu na nagrzaną blachę). Z tego powodu popularne farby chlorokauczukowe nie są dobrym pomysłem - wbrew swojej nazwie nie są elastyczne i taka powłoka dość szybko zacznie się łuszczyć. Rozwiązaniem w tym przypadku są farby poliwinylowe.

PRODUKT OPIS
Telkyd S 220

Jednoskładnikowa farba poliwinylowa na bazie rozpuszczalnika. Może być stosowania na różnorodne podłoża takie jak stal ocynkowana, aluminium oraz bezpośrednio na czystą stal czarną (bez korozji). Dostępna systemie mieszalnikowym - wybierz dowolny kolor z palety RAL! Wykończenie półmatowe.

Lowicyn Jednoskładnikowa farba poliwinylowa na bazie rozpuszczalnika. Stosowana głównie na dachy ocynkowane. Wykończenie matowe.
Lowicyn-Sx Produkt o tych samych właściwościach co Lowicyn, jednak o wykończeniu w połysku.
eko-Lowicyn Wodorozcieńczalna wersja farby Lowicyn. Jednoskładnikowa farba akrylowa. Wykończenie półmatowe. Dla osób, które nie przepadają za pracą z produktami na bazie rozpuszczalnika.

TELKYD S 220 gruntoemalia poliwinylowa

TELKYD S 220 gruntoemalia poliwinylowa

LOWICYN poliwinylowa farba na ocynk

LOWICYN poliwinylowa farba na ocynk

LOWICYN-SX farba w połysku na ocynk

LOWICYN-SX farba w połysku na ocynk

EKO-LOWICYN wodorozcieńczalna farba dachowa

EKO-LOWICYN wodorozcieńczalna farba dachowa

Impregnat czy farba do dachówki betonowej?

Powierzchnia dachówki betonowej z czasem traci swoją powłokę ochronną, zaczyna porastać mchem i chłonąć wodę. Jeśli jest to tylko problem powierzchniowy, a sam dach jest w dobrym stanie technicznym, to nie ma potrzeby wymieniania całego poszycia. Taki dach można efektywnie i trwale odmalować stosując odpowiednie farby do malowania dachówek cementowych.

Jeśli nie chcesz zmieniać koloru dachu to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie impregnatu do dachówki betonowej. Impregnat wnika w podłoże, nie zostawia na powierzchni filmu i nie wpływa na kolor dachu. Dachówka staje się hydrofobowa, a efekt utrzymuje się zazwyczaj przez 3 do 6 lat (w zależności od nasłonecznienia i warunków atmosferycznych).

PRODUKT OPIS
Farba akrylowo-silikonowa do dachów Jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna farba akrylowo-silikonowa do malowania dachówek betonowych. Nadaje kolor oraz zabezpiecza powierzchnię przed wchłanianiem wody i czynnikami atmosferycznymi. Dostępna w standardowych kolorach "dachowych", na życzenie możemy wyprodukować również inne kolory (minimum 60 l, wycena indywidualna).
Silimper Nano Wodorozcieńczalny, głęboko penetrujący impregnat silano-siloksanowy. Wnika w podłoże nie wpływając na kolor dachu.

Troken Roof-T farba do dachówki betonowej, ceramicznej, cementowej, eternitu

Troken Roof-T farba do dachówki betonowej, ceramicznej, cementowej, eternitu

SILIMPER NANO impregnat do betonu, cegły, piaskowca

SILIMPER NANO impregnat do betonu, cegły, piaskowca

Punktowa naprawa przecieków

Gdy budżet nie pozwala na renowację całego dachu to możesz zdecydować się na wykonanie lokalnych napraw newralgicznych punktów takich jak kominy, świetliki czy kanały spustowe. Takie naprawy możesz wykonać jedną z wyżej opisanych hydroizolacyjnych membran w płynie, a dodatkowo wzmocnić je włókniną poliestrową. Warto jednak pamiętać, że miejsce faktycznego przecieku często trudno zlokalizować, a woda potrafi wypływać w zupełnie innym miejscu niż wpływa.

Jeśli pogoda nie pozwala na wykonanie całkowitej renowacji dachu, a potrzebujesz doraźnie załatać przeciek, to możesz zdecydować się na wykonanie punktowej naprawy. Guma w sprayu czy masa dekarska z włóknami to doskonałe rozwiązania do niewielkich napraw.

PRODUKT OPIS
LeakSeal Łatwa i szybka w użyciu guma w sprayu, którą można stosować na różnorodne podłoża.
Fillcoat Elastyczna masa uszczelniająca do nakładania pędzlem. Może być stosowana na różne podłoża, również w niskich temperaturach i przy wysokiej wilgotności.
Fillcoat Fibres Produkt o tych samych właściwościach co Fillcoat, tylko dodatkowo wzmocniony włóknami - lepiej mostkuje większe spękania (do 2 mm).

Produkt na każdą pogodę

Szukając produktu do punktowej naprawy dachu, warto zwrócić uwagę na wytrzymałość produktu, a także warunki aplikacji. Uniwersalnym produktem, który sprawdzi się w każdych warunkach niezależnie od pogody, jest Fillcoat oraz Fillcoat Fibres (wzmocniony włóknami).

To produkty, które sprawdzą się do punktowej naprawy powłok dachowych wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Ich zastosowanie pozwala na pełne uszczelnienie dachu i sprawdzi się do zabezpieczenia kominów, łączeń na rurach, dachu i w innych miejscach, a także do uszczelnienia powierzchni pod wodą!

Aplikuj masę uszczelniającą Fillcoat lub Fillcoat Fibres bez względu na wysoką wilgotność powietrza, śnieg, czy deszcz.

LEAKSEAL guma w sprayu

LEAKSEAL guma w sprayu

Oferta produktów

Dwuskładnikowa, hydroizolacyjna membrana polimocznikowa na dach, taras lub balkon do nakładania na zimno. Odporna na deszcz już po 1 godzinie od aplikacji. Zapobiega wchłanianiu wilgoci i uszczelnia. Odporna na promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne.

Płynna membrana dachowa Neoproof Polyurea R jest odporna na przerastanie korzeni (zgodnie z CEN/TS 14416:2014), certyfikowana pod kątem odporności na ogień zewnętrzny zgodnie z EN 13501-5. Polyurea R jest klasyfikowana jako Broof (t1) oraz posiada certyfikowane właściwości ,,chłodnego dachu" (Cool Material).

Od 407,17 zł

Jednoskładnikowa hydroizolacja dachowa do nakładania na zimno. Polecana na dachy kryte papą, stropodachy betonowe oraz dachy metalowe. Odporna na działanie UV oraz obciążenia mechaniczne. Tworzy gładką, jednolitą powłokę hydroizolacyjną bez łączeń odporną w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +80°C. Posiada właściwości odbijające słońce i ,,chłodnego dachu" potwierdzone certyfikatem Cool Material (kolor biały).

Od 187,50 zł
FAQ: Powłoki dachowe

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się membrany hydroizolacyjne w płynie. Są to proste w aplikacji produkty (nakładanie za pomocą wałka, pędzla lub natrysku), z pomocą których można wykonać trwałą powłokę wodoszczelną na dachu. Oprócz prostoty aplikacji kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż powstała powłoka jest bezspoinowa, a więc nie powstają przecieki w miejscach newralgicznych (np. wokół kominów, świetlików, a w przypadku papy nawet na łączeniach pasów). Produkty te można aplikować na większość podłoży, po odpowiednim zagruntowaniu, a w niektórych przypadkach również bez gruntowania. Co więcej, są to produkty bezpieczne w aplikacji i proste w renowacji. Przy renowacji powłokę należy po prostu umyć wodą pod ciśnieniem i zaaplikować kolejne warstwy lub zrobić lokalną “łatkę”. Dodatkową zaletą membran w płynie jest obniżenie temperatury na dachu, co znacząco wpływa na temperaturę pomieszczeń pod dachem, a sama konstrukcja dachu jest mniej narażona na naprężenia.

Przed przystąpieniem do aplikacji powłoki podłoże należy wyczyścić. Nie może być na nim brudu, pyłów czy luźnych powłok starej farby. W tym celu najlepiej sprawdzi się mycie wodą pod wysokim ciśnieniem. Jeśli dach jest bardzo mocno zabrudzony, to warto dodatkowo zastosować koncentrat myjący Emulsol RN-1. Jeśli na powierzchni występowały mchy czy porosty to, pomimo ich usunięcia wodą podciśnieniem, w porach mogą nadal pozostać ich zarodniki. Dlatego w takim przypadku zalecamy spryskanie dachu środkiem grzybobójczym GrzyboStop i pozostawienie go na 24h. Na dachach stalowych często znajdziemy ogniska korozji. Po ich umyciu, nalot rdzy zabezpieczamy środkiem odrdzewiającym TOP-KOR lub Neodur Metalforce.

W celu hydroizolacji pokrycia z papy oraz podłoży bitumicznych można wykorzystać jeden z naszych systemów polimocznikowych Neoproof Polyurea R, poliuretanowych Neoproof PU W-40 lub akrylowych Neoroof. Są to tzw. “membrany w płynie”, które odnowią powierzchnię jak i również będą stanowić warstwę hydroizolacyjną. Ich trwałość waha się w zależności od produktu oraz od tego czy zastosujemy dodatkową włókninę wzmacniającą: - Neoproof Polyurea R - minimum 20 lat - Neoproof PU W-40 - minimum 11 lat - Neoroof - minimum 10 lat Oczywiście po tym czasie powłoka nadal będzie spełniała swoje zadanie, może jednak wymagać odświeżenia czy lokalnej renowacji.

Jeśli mamy do czynienia ze skorodowanym dachem i nie chcemy usuwać rdzy mechanicznie, można zastosować jedno z rozwiązań Noxyde/Peganox. Są to farby do stosowania bezpośrednio na rdzę. Produkt Noxyde przeznaczony jest głównie do aplikacji natryskiem, Peganox to wersja tego produktu pod pędzel. W obu przypadkach farby należy aplikować w dwóch warstwach, aby powłoka miała swoje właściwości antykorozyjne. Jeśli nalot rdzy zajmuje niewielką powierzchnię, to można w te miejsca zaaplikować preparat odrdzewiający Top-Kor. Wydajność tego preparatu to 10 m2/l. Po odczekaniu około 12 godzin miejsca, w których wystąpiła rdza, należy zagruntować środkiem gruntującym antykorozyjnym Lowikor-2. Gruntować należy również powierzchnię ze stali czarnej. Po zagruntowaniu cały dach można odnowić farbą poliwinylową Lowicyn. Farby z serii Lowicyn można aplikować również bezpośrednio na podłoża ocynkowane. Farby dostępne są w trzech wykończeniach (mat, półmat, połysk). Krok gruntowania można pominąć stosująć gruntoemalię poliwinylową Telkyd S220. Farba ta stanowi podkład oraz powłokę nawierzchniową w jednym. Dostępna jest w całej palecie kolorów RAL w wykończeniu półmatowym.

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone