Farba do malowania murów

Malowanie muru i elewacji wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów, dedykowanych właśnie tym powierzchniom. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia trwałości wykonanej powłoki, jej odporności na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, a także na akty wandalizmu. W naszej ofercie znajdziesz farby do różnego rodzaju materiałów – odpowiedni wybór gwarantuje perfekcyjną przyczepność, doskonałą estetykę i wytrzymałość na długie lata. Sprawdź, jakie produkty skompletowaliśmy dla Ciebie!

Czym pomalować mur na zewnątrz? Pomoże Ci w tym specjalistyczna farba elewacyjna!

W tej kategorii proponujemy farby elewacyjne – silikonowe, akrylowe i silikatowe. Zamówisz je w dowolnym kolorze z palety barw RAL. Ich zadanie to przede wszystkim ochrona murów przed wchłanianiem wilgoci. Każda prezentowana farba do muru sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Zastosujesz ją do:

  • tynków mineralnych i polimerowych,
  • powierzchni betonowych,
  • cegieł,
  • drewna i materiałów pochodnych,
  • płyt kartonowo-gipsowych,
  • płyt ligno-cementowych.

Jeśli zastanawiasz się, czym pomalować mur w ogrodzie, właśnie znalazłeś odpowiedź! Ciekawą alternatywą są też hydrofobowe impregnaty do murów – stosuje się je na porowate i niemalowane powierzchnie, a ich działanie utrzymuje się przez kilka lat! Dla klientów chcących skutecznie zabezpieczyć swoje ogrodzenia i elewacje przed aktami wandalizmu, oferujemy powłoki antygraffiti tworzące na malowanej powierzchni warstwę ochronną. Dzięki niej graffiti spłynie i rozmaże się, skutecznie zniechęcając ulicznych artystów do ponownej dewastacji. Niechciane malunki z łatwością usuniesz wodą pod ciśnieniem.

Czym pomalować mur ogrodzenia z różnych materiałów?

Nie wiesz, czym pomalować ścianę z pustaków? W tym celu wybierz dowolny produkt do podłoży mineralnych z naszej oferty. Sprawdzi się on również wtedy, gdy zastanawiasz się, czym pomalować murki betonowe lub mur z cegły. Proponujemy uniwersalne środki o wszechstronnym zastosowaniu, a także specjalistyczne środki o węższym przeznaczeniu – przykładem może być farba poliwinylowa do malowania spawalni, spełniająca najwyższe normy bezpieczeństwa dopuszczające ją do profesjonalnego użytku.

Farba do cegły ściennej – zastosowanie wewnątrz budynku

Coraz częściej można spotkać betonowe lub ceglane ściany w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i usługowych czy komercyjnych. W naszej ofercie znajdziesz farby do wnętrz, które podkreślą niebanalny design surowych murów. Chcąc podkreślić naturalną estetykę różnych materiałów, postaw na lakiery do ścian, kamienia, drewna. Ich celem jest zachowanie struktury i wyglądu ściany, ochrona przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, a także ułatwienie czyszczenia porowatej powierzchni.

Jeśli planujesz remont wnętrz, koniecznie zaopatrz się w grunt pod farby ścienne i masę szpachlową do ubytków. Dzięki nim odnowisz ściany i sprawisz, że zyskają perfekcyjny wygląd. Oferta farb w tej kategorii jest bardzo rozbudowana, dając Ci możliwość doboru idealnych preparatów do konkretnego podłoża. Z łatwością znajdziesz tu produkty do malowania wnętrz, również tych o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie czy łazienki.

Wybierz farby do murów o profesjonalnym przeznaczeniu

Twój mur betonowy wymaga renowacji lub zabezpieczenia? Czeka Cię realizacja dużego projektu, a inwestor wymaga użycia najlepszej jakości materiałów? Chcesz wydobyć naturalną surowość betonu, cegły lub drewna? Przejrzyj produkty w tej kategorii, a w razie wątpliwości zgłoś się do nas. Z chęcią pomożemy wybrać idealny preparat do planowanych prac.

  • Farba elewacyjna do murów
Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

Farba elewacyjna o wysokiej paroprzepuszczalności. Produkt oparty na krzemianach. Daje trwałą, hydrofobową powłokę chroniącą przed wnikaniem wilgoci. Zawiera składniki zapobiegające rozwojowi grzybów i pleśni na powierzchni elewacji. 

Od 139,73 zł

Wodorozcieńczalna farba przeznaczona do malowania elewacji oraz innych elementów budowlanych, również wewnątrz budynków. Umożliwia "oddychanie" malowanym powierzchniom. Posiada atest PZH.

Od 97,91 zł

Farba izolująca plamy i zacieki. Świetnie sprawdzi się do zamalowania plam po nikotynie, sadzy oraz zaciekach wodnych. Z technologią kdACRTM, dzięki której doskonale usuwa ślady zanieczyszczeń. 

Od 28,91 zł

Grunt do stosowania m.in. na tynk, cegły, beton, gips, płyty kartonowo-gipsowe, cegły, drewno i materiały drewnopochodne. Posiada atest PZH, wg. którego może być stosowany w obiektach użyteczności publicznej, służby zdrowia, magazynowych i produkcyjnych, w tym w przemyśle spożywczym.  

Od 18,45 zł
FAQ: Farba do malowania murów

Ilość farby, którą należy zużyć w celu pomalowania wszystkich powierzchni, zależy od rodzaju wybranej farby oraz określonej dla niej wydajności teoretycznej. Każda z farb ma jasno określoną wydajność teoretyczną, czyli ile m2 powierzchni można wymalować z 1l farby. Producent wyrobu zaznacza, dla ilu warstw dotyczy podana wydajność teoretyczna. Wydajności teoretyczne produktów można zwykle znaleźć w kartach technicznych wyrobów. Przykład Farbę Latex Ceramic dla pełnej powłoki należy aplikować w dwóch warstwach. Wydajność teoretyczna dla dwóch warstw wynosi 5 m2/l. Jeśli mamy do pomalowania 50 m2 ścian to według podanej wydajności potrzebujemy na dwukrotne malowanie 10 l farby.

Zwykle woda ze środkami myjącymi nie radzi sobie z chemicznymi sprayami używanymi przez grafficiarzy. W tym celu należy wybrać specjalne preparaty przeznaczone do usuwania graffiti. Dzięki nim można pozbyć się niechcianych rysunków z powierzchni, nie uszkadzając tym samym podłoża. Proces czyszczenia podłoża z graffiti za pomocą np. A-Graf Zmywacz zachodzi stopniowo, a zabrudzenia są usuwane poprzez ich rozpuszczenie. Zalecamy usuwanie graffiti na bieżąco, aby zapobiec jego wchłonięciu się w podłoże.

Dla każdego rodzaju produktu jak i wybranego systemu określona jest dokładnie ilość warstw przez producenta w celu uzyskania pełnej powłoki antygraffiti. Zwykle minimalną ilością są dwie warstwy. Czasem, aby uzyskać pełną powłokę, należy nałożyć cały system w trzech etapach. Wszystko zależy od wybranego systemu oraz jego trwałości. Przykład Półtrwały system antygraffiti na bazie produktu A-Graf dla pełnej powłoki wymaga dwóch warstw. Jeśli warstwa nawierzchniowa w tym systemie zostanie uszkodzona, należy ją w miejscu uszkodzenia odnowić. Trwały system na bazie produktów A-Graf Grunt oraz A-Graf 2K składa się z trzech warstw- jedna warstwa gruntująca oraz dwie warstwy nawierzchniowe. W przypadku naruszenia ciągłości powłoki nie ma konieczności jej odnawiania. Powłoka nadal zachowuje swoje najlepsze właściwości.

Malowanie warstwowe wymaga dużej precyzji czasu. Pomiędzy każdą z aplikowanych warstw należy zachować odpowiedni odstęp technologiczny. Odstępy technologiczne są jasno określone dla każdego produktu. Czasami mogą wynosić 2h, a w niektórych przypadkach nawet 36h. Przerwa czasowa pomiędzy warstwami zależy w szczególności od rodzaju aplikowanego produktu jak i warunków podczas aplikacji. Informacje o odstępach czasowych można znaleźć w kartach technologicznych produktów.

Do podłoży chłonnych takich jak stara cegła należy wybrać produkt, który będzie odpychał wodę jak i również wniknie w głąb podłoża zapewniając tym samym lepsze działanie. Jednym z takich produktów jest silanowo-siloksanowy wodny impregnat Silimper Nano oparty na nanotechnologii. Impregnat głęboko penetruje podłoże, dzięki czemu tworzy szczelną warstwę w każdym miejscu na powierzchni. Silimper Nano nie powoduje zmiany koloru podłoża, tworzy powłokę, do której brud nie przywiera. Działanie impregnatu można zobaczyć tutaj.

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone