Dwuskładnikowa poliuretanowa farba na ogrodzenia

Planujesz malowanie ogrodzenia i nie wiesz, na jaką farbę się zdecydować? W tej kategorii znajdziesz produkty, które sprawdzą się w tej roli doskonale! To dwuskładnikowe, gładkie lub strukturalne farby poliuretanowe cechujące się idealnymi właściwościami, aby wykorzystać je do krycia metalowych powierzchni. Sprawdź, jakie parametry wyróżniają oferowane farby i wybierz rozwiązanie idealne do Twojego projektu!

Poliuretanowe farby do ogrodzeń – zastosowanie

Oferujemy gruntoemalie poliuretanowe, które wykorzystasz do malowania ogrodzeń, balustrad, barierek i wielu innych elementów wykonanych z metalu. Produkty wykazują dużą przyczepność do podłoży:

 • żeliwnych,
 • stalowych – w tym ze stali ocynkowanej,
 • z metali kolorowych,
 • mineralnych – tynku, betonu, cegły, ceramiki,
 • drewnianych i drewnopochodnych.

Ich uniwersalne zastosowanie sprawia, że są wybierane do prac renowacyjnych i konserwacyjnych – skutecznie kryją i zabezpieczają powierzchnie przed destrukcyjnym działaniem czynników zewnętrznych.

Farba poliuretanowa do ogrodzenia – najważniejsze właściwości

Dwuskładnikowa farba poliuretanowa stanowi starannie dobraną kompozycję. Pierwszy komponent to baza, która jest mieszaniną pigmentów metalicznych i antykorozyjnych oraz rozpuszczalnikowych roztworów żywicznych. Drugi komponent to utwardzacz będący roztworem alifatycznego poliizocyjanianu w rozpuszczalnikach organicznych. Dzięki takiemu dobraniu składników oferowana farba poliuretanowa na ogrodzenia wykazuje następujące właściwości:

 • tworzy dobrze kryjącą i twardą powłokę o dużej przyczepności,
 • jest odporna na działanie czynników atmosferycznych – długotrwałą ekspozycję słoneczną, opady czy zmienne temperatury i wilgoć,
 • wykazuje działanie ochronne przed korozją,
 • jest wytrzymała i niepodatna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, pęknięcia czy powstawanie odprysków,
 • szybko wysycha, pozwalając w krótkim czasie ukończyć planowane prace i cieszyć się odnowionym ogrodzeniem,
 • nie wymaga wcześniejszego gruntowania – farba zawiera pigmenty antykorozyjne, co umożliwia stosowanie farby bezpośrednio na podłoże przeznaczone do malowania.

Wybierz poliuretanową farbę dwuskładnikową do ogrodzeń

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje dwuskładnikowych gruntoemalii do ogrodzeń. Jedną z nich jest Lowigraf Pur – to dekoracyjny produkt dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: aluminium i stal grafitowa, brąz, czerń, szarość i ciemna zieleń. Bez trudu dobierzesz odcień odpowiadający wymogom inwestora i pasujący do zagospodarowania terenu, w którym realizujesz projekt.

Planując malowanie ogrodzenia, na którym widoczne są nierówności lub inne niedoskonałości, wybierz farbę Lowigraf Pur Strukturalny – jego drobnoziarnista struktura niweluje niewielkie wady podłoża, dzięki czemu prezentuje się ono perfekcyjnie. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem farb dokładnie oczyścić powierzchnię, co zmaksymalizuje przyczepność powłoki i przedłuży jej trwałość.

Kup dwuskładnikowe farby do ogrodzeń w naszym sklepie!

Jeśli masz w planach renowację ogrodzenia, jego konserwację lub malowanie w celach ochrony przed korozją, wybierz farby proponowane w tej kategorii. Nie wiesz, na którą się zdecydować? Z chęcią doradzimy – skontaktuj się z nami i opowiedz o swoim projekcie, a podpowiemy Ci, który z naszych produktów sprosta Twoim wymaganiom. Znajdziesz u nas wyłącznie zweryfikowane farby wysokiej jakości. Kupisz je w opakowaniach o różnej pojemności: 0,88 l i 2,75 l.

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone