Farba do kontaktu z żywnością i wodą pitną

W tej kategorii znajdziesz atestowane farby do bezpośredniego kontaktu z żywnością i wodą pitną. To żywice epoksydowe dostosowane do użytku w obiektach o wysokich wymaganiach higienicznych – wykorzystasz je wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i łatwość mycia, zachowanie perfekcyjnej czystości i higieny w związku ze stycznością powierzchni z wodą lub pożywieniem. Sprawdź, jakie farby skompletowaliśmy dla Ciebie!

Farba z atestem do kontaktu z żywnością i wodą pitną – zastosowanie

Realizując prace wykończeniowe lub remontowe w obiektach gastronomicznych i placówkach związanych z przemysłem spożywczym, może okazać się koniecznie zastosowanie specjalistycznych środków do malowania. W takim przypadku niezbędna jest farba do kontaktu z wodą i żywnością, posiadająca atesty gwarantujące jej neutralność i brak szkodliwego wpływu na produkty przeznaczone do spożycia. Wykorzystasz ją wszędzie tam, gdzie przewiduje się bezpośrednią styczność jedzenia lub picia z powierzchnią. Oferowane farby służą zatem do malowania:

 • ścian,
 • posadzek,
 • zbiorników,
 • stołów produkcyjnych i sortowniczych.

Proponujemy epoksyd wodorozcieńczalny, idealnie sprawdzający się w pomieszczeniach, w których podłoże jest szczególnie narażone na uszkodzenia, a także kontakt z substancjami chemicznymi (czyszczącymi i dezynfekującymi), tłuszczami i żywnością. Taka farba znajduje swoje zastosowanie w browarach i gorzelniach, piekarniach, mleczarniach, masarniach i ubojniach, przetwórniach oraz rozlewniach – jest neutralna i bezpieczna.

Farba do kontaktu z żywnością i wodą pitną – właściwości

W tej kategorii udostępniamy farby epoksydowe dwuskładnikowe do wykończenia posadzki i innych powierzchni mających kontakt z żywnością i wodą przeznaczoną do spożycia. Są one:

 • łatwo zmywalne, co ułatwia ich utrzymanie w perfekcyjnej czystości,
 • odporne na działanie środków chemicznych oraz dezynfekujących,
 • dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi i napojami – mają stosowne atesty gwarantujące bezpieczeństwo.
 • alkohole i napoje bezalkoholowe,
 • zboża i przetwory,
 • wyroby cukiernicze,
 • przyprawy,
 • owoce i warzywa – zarówno świeże, jak i chłodzone,
 • przetwory owocowe i warzywne,
 • nabiał.

Bogata oferta atestowanych farb dla przemysłu spożywczego

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalistycznymi produktami dostępnymi w tej kategorii – znajdziesz tu najlepsze atestowane farby do kontaktu z żywnością i wodą pitną. Wybierz odpowiednią pojemność, wariant kolorystyczny i właściwości produktu, aby mieć pewność, że spełniasz najwyższe normy bezpieczeństwa. Oferowane farby zastosujesz na różnych podłożach: betonie, kaflach, stali i metalach kolorowych, a także tynku, cegłach czy drewnie (po zastosowaniu odpowiedniego gruntu).

Planujesz prace w obiekcie spożywczym i szukasz farb z atestami do kontaktu z żywnością? Jeśli nie wiesz, na który produkt z naszego asortymentu się zdecydować, skorzystaj z pomocy profesjonalistów! Z chęcią doradzimy, dopasowując rodzaj farby do projektu. Zadbaj o bezpieczeństwo, higienę i estetykę, wybierając najlepsze produkty z prezentowanej oferty.

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone