Farba antykorozyjna do C3

Skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne ma szczególne znaczenie dla ochrony metalowych elementów i konstrukcji przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W tej kategorii znajdziesz farby antykorozyjne o działaniu pasywującym, które możesz wykorzystać do aplikacji natryskowej. Większość produktów zamówisz w dowolnych kolorach, wybierając je z bogatej palety RAL.

Gdzie sprawdzi się zabezpieczenie antykorozyjne C3?

Oferujemy produkty dedykowane klasie korozyjności na poziomie C3. Ich zastosowanie to przede wszystkim zewnętrzne konstrukcje stalowe, na które nie oddziałują silnie agresywne zanieczyszczenia, a zagrożenia korozją wynikają przede wszystkim ze zmian temperatury i warunków nasłonecznienia, opadów atmosferycznych i okresowej podatności na zachlapanie, na przykład od ruchu pojazdów. Farby antykorozyjne do C3 wykorzystasz do:

  • gruntowania konstrukcji stalowych i ocynkowanych w budownictwie,
  • zabezpieczania maszyn i urządzeń,
  • ochrony słupów wsporczych,
  • ogrodzeń, mebli i wszelkich elementów metalowych, aluminiowych i stopów.

Klasa korozyjności C3 oznacza średnio agresywne środowisko zewnętrzne, w którym zanieczyszczenie tlenkiem siarki jest umiarkowane – to przede wszystkim tereny miejskie i wiejskie.. Farby z tej kategorii wykorzystasz również wewnątrz – w pomieszczeniach produkcyjnych o umiarkowanej wilgotności.

Farby antykorozyjne do C3 – właściwości, które decydują o skuteczności

Produkty oferowane w tej kategorii wykazują wysoką odporność na działanie wody oraz długotrwałą ekspozycję słoneczną. Zawierają pigmenty antykorozyjne, dzięki czemu stanowią skuteczne zabezpieczenie przed powstawaniem ognisk rdzy. Tworzą wytrzymałą powłokę na malowanych powierzchniach, która chroni podłoże przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czynników atmosferycznych. Z powodzeniem zastosujesz je w warunkach zewnętrznych, gdyż są obojętne na skrajne i zmienne temperatury.

Antykorozyjne farby do C3 gruntujące i zabezpieczające są dostępne w dużych opakowaniach – to wydajne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w zastosowaniu przemysłowym, gdy niezbędne jest malowanie dużych powierzchni.

Kompleksowa oferta dla profesjonalistów

W naszym asortymencie znajdziesz jednoskładnikowe podkłady przeciwrdzewne do C3. To produkty szybkoschnące, dzięki czemu kolejne warstwy nałożysz bez długiego czasu oczekiwania – znacznie przyspiesza to realizowane prace. Przemysłowa gruntoemalia przeciwrdzewna do C3 nie wymaga stosowania odrębnych preparatów gruntujących, a powłoki nią wykonane są odporne na działanie kwasów i zasad, soli oraz olejów. Zależy Ci na czasie i chcesz szybko wykonać zaplanowane prace? Trafnym wyborem będzie szybkoschnąca farba do metalu, którą polecamy przede wszystkim wytwórniom konstrukcji stalowych.

Planujesz malować powierzchnie pionowe i obawiasz się, że farba antykorozyjna będzie spływać, tworząc nieestetyczne zacieki i tracąc na efektywności? Proponujemy farby o właściwościach triksotropowych, decydujących o lepkości skutkującej perfekcyjną przyczepnością do malowanego podłoża. Jeśli poszukujesz farby, która sprawdzi się do wykończenia powierzchni zagruntowanej i zabezpieczonej przed korozją, postaw na alkidowe farby do metalu. Wybierz z bogatej palety kolorystycznej oraz zdecyduj się na wykończenie matowe, półmatowe lub z połyskiem.

Skorzystaj z doradztwa merytorycznego i wybierz najlepsze preparaty dla siebie

Nie wiesz, jakie farby antykorozyjne do C3 wybrać? Nasi specjaliści chętnie rozwieją Twoje wątpliwości. Planując malowanie w miejscu, gdzie występuje klasa korozyjności C3, grubość powłoki malarskiej musisz dobrać precyzyjnie, aby zapewnić podłożu skuteczne zabezpieczenie. Służymy pomocą w doborze produktów, które idealnie odpowiedzą na Twoje potrzeby i będą zgodne ze specyfiką środowiska, w którym mają być zastosowane.

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

FAQ: Farba antykorozyjna do C3

Według normy PN EN ISO 12944-2 mamy 6 kategorii korozyjności środowiska: C1, C2, C3, C4, C5 i CX. Klasa C1 jest klasą najniższą (środowisko nieagresywne, wewnątrz suchych pomieszczeń), a klasa CX oznacza najbardziej agreyswne środowisko korozyjne, czyli tereny przymorskie. Klasa C3 jest klasą średnią i oznacza atmosferę miejską, tereny przybrzeżne o małym zasoleniu, pomieszczenia produkcyjne, w których występuje wilgoć (zakłady spożywcze, browary itp.). Farbę, a przede wszystkim grubość powłoki, należy dobrać odpowiednio do środowiska korozyjności i wymaganego czasu trwałości.

Zależy to od konkretnego produktu. Możemy wybrać szybkoschnącą gruntoemalię alkidową, gdzie drugą warstwę można aplikować metodą “mokro na mokro” już po 30 minutach. Jeśli natomiast zdecydujemy się na dwuskładnikową gruntoemalię epoksydową, to drugą warstwę można będzie zaaplikować po 24h.

Nie, podłoże należy zazywczaj oczyścić z nalotu rdzy przed przystąpieniem do malowania, tak aby uzyskać stopień przygotowania podłoża Sa 2,5. Jeśli nie ma takiej możliwości to można zastosować odrdzewiacz lub wybrać elastomerową farbę do aplikacji bezpośrednio na rdzę.

Grubość powłoki dobieramy w zależności od wymaganego okresu trwałości powłoki, który zazwyczaj jest określony przez zamawiającego w projekcie. Według normy PN EN ISO 12944-1 wyróżniamy 4 okresy trwałości: - krótki (L) - do 7 lat - średni (M) - od 7 do 15 lat - długi (H) - od 15 do 25 lat - bardzo długi (VH) - powyżej 25 lat Najczęściej wymagane okresy trwałości to krótki, średni i długi. Dla klasy C3 grubość powłoki wynosi w tych przypadkach odpowiednio 100μm, 120-160μm i 180μm.

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone