Farby na dach ocynkowany

Dachy metalowe i blaszane są podłożem bardzo wymagającym dla farby. Są to zazwyczaj spore połacie powierzchni, narażone na naprzemienne nagrzewanie oraz schładzanie, przez co cały czas kurczą się i rozciągają. Ważne jest, aby stosowana powłoka lub farba na dach z blachy, metalu lub dach ocynkowany, była elastyczna, wtedy będzie w stanie przenieść występujące obciążenia. Inną istotną kwestią jest odpowiednia grubość powłoki na dachu - jeśli warstwa będzie zbyt cienka to nie będzie miała z czego się rozciągnąć i popęka, doprowadzając do łuszczenia się powłoki. Poniżej prezentujemy krótki przegląd farb na dachy ocynkowane, z blachy i metalu.

Przeczytaj porady na naszym blogu:

Farby Lowicyn

Lowicyn to marka farb dachowych obecna na rynku i stosowania od ponad 20 lat. Są to farby poliwinylowe, a co za tym idzie elastyczne. Można nakładać je bezpośrednio na nieskorodowane podłoża ocynkowane, dobrze przylegające stare powłoki malarskie oraz blachy powlekane. Dostępne są trzy warianty:

  • Lowicyn - farba poliwinylowa na bazie rozpuszczalnika, o wykończeniu matowym. Produkt cieszący się największą popularnością.
  • Lowicyn-Sx - farba o wykończeniu błyszczącym.
  • eko-Lowicyn - ekologiczna farba wodorozcieńczalna o wykończeniu półmatowym.

Wszystkie farby z grupy Lowicyn charakteryzują się trwałością koloru oraz stanowią doskonałe zabezpieczenie dachów ocynkowanych, jak również dachów metalowych i blaszanych. Przy zastosowaniu odpowiednich podkładów mogą być również stosowane na skorodowanych powierzchniach.

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

FAQ: Farby na dach ocynkowany

Jak każde inne podłoże metalowe przed malowaniem, podwierzchnię ocynkowaną należy dokładnie umyć i odtłuścić. Najlepiej jest wykorzystać w tym celu ciepłą wodę pod ciśnieniem z dodatkiem środka Emulsol RN-1. Odradzamy odtłuszczanie powierzchni rozpuszczalnikami czy benzyną lakową. Środki te bardzo szybko odparowują z powierzchni, przez co łatwo doprowadzić do sytuacji, że brud zostanie na podłożu i tylko go rozmażemy zamiast usunąć.

Do malowania dachów metalowych należy używać farb, które są elastyczne. Dachy pracują wraz ze zmianami temperatury - rozciągają się, gdy jest gorąco oraz kurczą, gdy jest zimno. Mimo, że nie jest to widoczne gołym okiem, to ma to bardzo duży wpływ na trwałość farby, którą pomalujemy dach. Jeśli nie będzie ona wystarczająco elastyczna, to szybko pojawią się spękania i farba zacznie się łuszczyć. Dodatkowo farba powinna być przystostowana do malowania ocynku, a nie każda spełnia ten warunek. Wybierająć farby z linii Lowicyn lub gruntoemalię poliwinylową Telkyd S 220 możemy mieć pewność, że powłoka będzie trwała.

W przypadku malowania dachu bardzo ważne jest aby nałożona powłoka była szczelna i dokładnie pokrywała całą powierzchnię. W tym celu najlepiej sprawdzi się malowanie pistoletem. Jeśli nie mamy takiej możliwości to można wykonać malowanie pędzlem, ale trzeba zadbać o to aby dokładnie pokryć wszystkie zakamarki.

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone