Hydrofobowe impregnaty do murów

Impregnaty hydrofobowe to specjalistyczne produkty, które zabezpieczają powierzchnie przed wilgocią oraz wodą. Produkty te zawierają w sobie silikony, dzięki czemu odpychają wodę i zabrudzenia, a zaimpregnowana powierzchnia pozostaje czysta przez długi czas. Zapobiegają one również powstawaniu rdzy i zawilgoceniu powierzchni.

Impregnowanie jest łatwym i tanim sposobem na zapewnienie podłożom właściwości hydrofobowych.

Jak stosować impregnat hydrofobowy

Impregnaty należy stosować na podłoża porowate, niemalowane, tak, aby mogły głęboko wsiąknąć w powierzchnię. Ogólne zasady stosowania impregnatów mogą się różnić i zależeć od rodzaju powierzchni, na jaką chcemy zaaplikować produkt oraz od formy preparatu. Jest jednak kilka ważnych zasad, których należy się trzymać podczas stosowania tych produktów.

Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża, czyli oczyszczeniu powierzchni z kurzu, piachu i innych zanieczyszczeń przeznaczonymi do tego celu detergentami lub środkami czyszczącymi. Pamiętaj, że powierzchnia przed aplikacją produktu powinna być całkowicie sucha i zawsze stosuj impregnat zgodnie z instrukcjami producenta! W przypadku produktów w sprayu aplikuj równomierną warstwę w odpowiedniej odległości od powierzchni. Używając produktów w płynie czy żelu, nałóż impregnat hydrofobowy za pomocą pędzla, wałka lub gąbki i pracuj partiami - w ten sposób unikniesz smug i zacieków.

Impregnatów nie należy stosować na podłoża, które chcemy w przyszłości pomalować - nie będzie to możliwe przez 3 do 6 lat!

Zastosowanie impregnatów hydrofobowych

Impregnaty hydrofobowe dzięki swoim właściwościom używane są w wielu dziedzinach i branżach. Dzięki nim przedłużysz żywotność materiałów i zapewnisz estetyczny wygląd powierzchni przez wiele lat.

Impregnaty bardzo często znajdują swoje zastosowanie w budownictwie, gdzie zabezpieczają powierzchnie takie jak beton, tynk, cegła, kamień czy dachówki. Zapewniają one ochronę przed nasiąkaniem wody, działaniem czynników atmosferycznych, a także rozwojem grzybów czy pleśni.

Produkty impregnujące doskonale sprawdzają się także jako ochrona tkanin i odzieży, drewna, metali oraz szkła i ceramiki.

W tej kategorii znajdziesz szeroką gamę impregnatów hydrofobowych przeznaczonych do różnych podłoży m.in.:

  • betonu
  • cegieł
  • piaskowca
  • wapieni

Polecanymi przez nami produktami są:

Silimper Nano - hydrofobowy impregnat silanowo-siloksanowy oparty na nanomolekułach

Silimpet Nano LM - posiada wszystkie właściwości co Silimper Nano, dodatkowo jest olejeoodporny oraz może być stosowany na wapień i piaskowiec

Zapoznaj się z naszą ofertą impregnatów hydrofobowych i znajdź wysokiej jakości produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone