Gruntowanie posadzek betonowych

Odpowiednie zagruntowanie podłoża pod posadzki żywiczne ma bardzo duży wpływ na jakość, trwałość i wygląd powłoki nawierzchniowej. Za pomocą odpowiedniego gruntu zmniejszysz chłonność podłoża i uzyskasz wzmocnienie powierzchni.

W swojej ofercie posiadamy grunty na bazie rozpuszczalników, wody, a także bezrozpuszczalnikowe. W tej kategorii znajdziesz również grunty na nietypowe podłoża, takie jak kafle czy świeży/wilgotny beton.

Chcesz wykonać gruntowanie betonu samodzielnie? Zastanawiasz się jak odpowiednio przygotować podłoże?

Przeczytaj porady na naszym blogu:
Jak pomalować kafle?
Jak odpowiednio zagruntować posadzkę?

Aby uzyskać skuteczne zabezpieczenie betonu możesz do nas zadzwonić - pomożemy w wyborze odpowiedniego gruntu do Twojej posadzki.

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

Grunt do stosowania na różnego rodzaju podłoża: beton, tynk, gips, cegły, drewno i materiały drewnopodobne, płyty karton-gipsowe. Po położeniu tworzy przezroczystą warstwę. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń pod farby epoksydowe wodorozcieńczalne. 

Od 97,17 zł
FAQ: Gruntowanie posadzek betonowych

Przy wyborze gruntu pod farbę do betonu musimy zwrócić uwagę na dwa czynniki: 1. Kompatybilność gruntu z wybraną farbą/żywicą posadzkową W karcie technicznej każdej żywicy posadzkowej znajdziemy informacje jakie grunty można z nią stosować. Co do zasady, grunt epoksydowy może być stosowany pod każdą żywicę posadzkową (epoksydową, poliuretanową, polimocznikową) i zazwyczaj jest on bezpiecznym wyborem. Najlepiej wybierać systemowe grunty od tego samego producenta, bo wtedy mamy pewność że nic się nie wydarzy (zakładając poprawną aplikację). 2. Stan, jakość i rodzaj podłoża, które będziemy gruntować Do wyboru mamy różne rodzaje gruntów, które możemy dobrać do różnych problemów podłoża. O ile suche, dobrej jakości podłoże betonowe nie stanowi problemu, to już świeży beton czy beton narażony na podciąganie kapilarne to zupełnie inna historia. Poniżej przedstawiamy kilka gruntów żywicznych i sytuacje w których sprawdzą się najlepiej. Epoxol Primer SF-P - standardowy, bezrozpuszczalnikowy grunt epoksydowy. Stosujemy na suche, wysezonowane podłoża betonowe, bez problemów z wilgocią. Epoxol Primer - jak wyżej, jednak produkt jest na bazie rozpuszczalnika. Sprawdzi się do wzmocnienia chłonnych, niestabilnych podłoży. Neopox Primer WS - epoksydowy grunt bezrozpuszczalnikowy na wilgotny i/lub świeży beton (minimum 14 dni). Dotyczy wilgoci, która dostała się do betonu od góry, na przykład opady deszczu lub częste mycie powierzchni, brak możliwości wysuszenia. Neopox Primer AY - epoksydowy grunt bezrozpuszczalnikowy, który odcina wilgoć podciągającą kapilarnie, np. w przypadku braku lub uszkodzenia hydroizolacji od spodu. Neodur Fast Track PR - szybkoschnący grunt polimocznikowy, zalecany tam gdzie czas gra kluczową rolę. Również do stosowania przy niskich temperaturach (minimum +5°C)

W przypadku mokrego podłoża musimy rozróżnić sytuacje ze względu na to z której strony wilgoć się pojawiła. Wilgoć pochodząca z zewnątrz, od góry - chodzi o wilgoć np. z opadów deszczu lub wynikającą z częstego mycia posadzki i niemożliwości jej osuszenia. W takim przypadku stosujemy grunt Neopox Primer WS. Wilgoć podciagająca kapilarnie od dołu posadzki - wilgoć pochodząca z gruntu na którym leży posadzka, gdy nie ma hydroizolacji lub jest ona uszkodzona. W takim przypadku stosujemy grunt Neopox Primer AY.

Poza pojedyńczymi wyjątkami (np. farba epoksydowa Neopox Special aplikowana na dobrej jakości beton “bez problemów”) gruntowanie podłoża pod żywice posadzkowe jest konieczne. Podłoże należy gruntować z kilku względów: - zamknięcie porów, co jest szczególnie istotne przy żywicznych wylewkach samopoziomujących - wyrównanie chłonności, co przekłada się na większą wydajność żywicy nawierzchniowej oraz jej jednolity wygląd - lepsza trwałość i przyczepność całego systemu

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone