Farba do papy - hydroizolacja dachu

Farby do papy (a właściwie płynne powłoki do papy) są specjalistycznymi produktami, przeznaczonymi do hydroizolacji, ochrony oraz naprawy i renowacji dachów pokrytych papą. Właściwości płynnych powłok dachowych pozwalają odpowiednio zabezpieczyć dach przed czynnikami atmosferycznymi, t.j. woda, promieniowanie UV i tym samym przedłużyć żywotność dachu. W tej kategorii znajdziesz odpowiednie produkty i systemy, dzięki którym wykonasz prace na dachu!

Ochrona i renowacja dachu z papy - hydroizolacja

Dachy z papy narażone są na działanie czynników atmosferycznych, które wpływają na zużycie i uszkodzenia pokrycia dachowego. Hydroizolacja dachu z papy jest niezmiernie istotna. Aby zapewnić dachowi długotrwałą ochronę należy stosować specjalistyczne produkty stworzone z myślą o takich problemach. Powłoki i farby do papy najlepiej zastosować bezpośrednio po położeniu papy na dach. Jeśli jednak nie ma takiej opcji, ponieważ dach który chcesz zabezpieczyć jest starszy, bez obaw możesz to zrobić. Przed aplikacją farby należy sprawdzić w jakim stanie jest pokrycie dachowe. Pamiętaj przed pomalowaniem dachu farbą dachową uzupełnij też wszystkie ubytki. Na odpowiednio przygotowane podłoże bez problemu nałożysz specjalne farby do papy i gontu bitumicznego.

Warto dbać o dach i wykonywać malowanie dachu co kilka lat, zgodnie z zaleceniami producenta wybranej przez Ciebie farby lub płynnej powłoki.

Najczęstsze problemy i rozwiązania

Na dachach krytych papą najczęściej pojawiającym się problemem jest przeciekanie, dlatego prawidłowa i skuteczna hydroizolacja dachu jest tak ważna. Newralgiczne miejsca, takie jak łączenia i obróbki są często źle wykonane lub z biegiem czasu rozszczelniają się. Miejsce przecieku zazwyczaj trudno jest namierzyć - woda wnikając w jednym miejscu może wypływać zupełnie gdzie indziej. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy jest pokrycie dachu wodoszczelną membraną w płynie. Powłokę aplikuje się w bardzo łatwy sposób - wałkiem lub pędzlem. Powstaje powierzchnia bez żadnych łączeń, która tworzy szczelną “wannę” hydroizolacyjną. Powłoki te charakteryzują się nadzwyczajną elastycznością, dzięki czemu pracują razem z podłożem. W swojej ofercie posiadamy folie i membrany w płynie do hydroizolacji dachu z papy:

  • Neoroof - hybrydowa płynna powłoka akrylowa, utwardza się pod wpływem promieniowania słonecznego dzięki czemu po utwardzeniu jest znacznie bardziej odporna na przywieranie brudu. Kolor biały jest certyfikowany w zakresie odbijania promieni słonecznych - odbija 88% promieni UV, znacząco obniżając temperaturę na dachu i w pomieszczeniach pod nim.

  • Neoproof PU W-40 - poliuretanowa membrana wodoszczelna, stosowana gdy wymagane są najwyższe właściwości mechaniczne i wodoszczelne. Sprawdzi się doskonale przy hydroizolacji dachu z papy.

Powierzchnię można dodatkowo wzmacniać siatką Neotextile, wydłużając w ten sposób trwałość powłoki nawet do 20 lat.

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

Jednoskładnikowa hydroizolacja dachowa do nakładania na zimno. Polecana na dachy kryte papą, stropodachy betonowe oraz dachy metalowe. Odporna na działanie UV oraz obciążenia mechaniczne. Tworzy gładką, jednolitą powłokę hydroizolacyjną bez łączeń odporną w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +80°C. Posiada właściwości odbijające słońce i ,,chłodnego dachu" potwierdzone certyfikatem Cool Material (kolor biały).

Od 187,50 zł

Dwuskładnikowa, hydroizolacyjna membrana polimocznikowa na dach, taras lub balkon do nakładania na zimno. Odporna na deszcz już po 1 godzinie od aplikacji. Zapobiega wchłanianiu wilgoci i uszczelnia. Odporna na promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne.

Płynna membrana dachowa Neoproof Polyurea R jest odporna na przerastanie korzeni (zgodnie z CEN/TS 14416:2014), certyfikowana pod kątem odporności na ogień zewnętrzny zgodnie z EN 13501-5. Polyurea R jest klasyfikowana jako Broof (t1) oraz posiada certyfikowane właściwości ,,chłodnego dachu" (Cool Material).

Od 407,17 zł
FAQ: Farba do papy - hydroizolacja dachu

Pokrywanie papy membranami w płynie to nie tylko świetny sposób na hydroizolację, ale również na obniżenie temperatury dachu i w pomieszczeniach pod nim. Przykładowo, biała powłoka Neoroof jest certyfikowana w zakresie odbijania promieni słonecznych - odbija ich aż 88%, co przekłada się na obniżenie temperatury na dachu aż o 40%! Warto wspomnieć, że przemalowanie papy na inne jasne kolory również spowoduje obniżenie temperatury na dachu. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie odpowiada nam kolor biały to możemy wybrać na przykład kolor szary czy ceglasty. Efekt nie będzie tak spektakularny jak w przypadku koloru białego, ale w porównaniu z czarną papą na pewno zauważymy różnicę.

Papę można z powodzeniem uszczelnić na zimno stosując hydroizolacyjne membrany w płynie np. Neoproof PU W-40 lub Neoproof Polyurea R. Produkty aplikujemy pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Nie wymagają używania palnika. Jeśli wiemy, w którym miejscu przecieka woda to można wykonać lokalną naprawę. Często jednak woda wypływa w zupełnie innym miejscu niż jest faktyczny przeciek. W takim przypadku niezbędne jest wykonanie powłoki na całym dachu. Pokrycie całej powierzchni ma dodatkowe korzyści jak na przykład znaczne obniżenie temperatury na dachu i w pomieszczeniach pod nim.

Zamiast dokładać kolejne warstwy papy lub lepiku to najlepiej zdecydować się na uszczelnienie starej papy hydroizolacyjną membraną w płynie. Można wybrać wodorozcieńczalny produkt jednoskładnikowy jak Neoproof PU W-40, lub dwuskładnikową powłokę polimocznikową jak Neoproof Polyurea R.

Gont bitumiczny możemy pomalować tymi samymi systemami co papę termozgrzewalną. Mamy do wyboru jeden z dwóch systemów: Neoproof Polyurea R - dwuskładnikowa, polimocznikowa membrana w płynie na bazie rozpuszczalnika. Produkt nakładamy bezpośrednio na gont, bez gruntowania. Neoproof PU W-40 - jednoskładnikowa, poliuretanowa membrana w płynie na bazie wody. Produkt łatwiejszy do stosowania, jednak wymaga wcześniej zagruntowania systemowym podkładem Revinex.

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone