Farby do malowania elewacji

Jeśli planujesz malowanie elewacji domu, w tej kategorii znajdziesz specjalistyczne farby przeznaczone do tego celu. To produkty, które pokryją fasadę trwałą i odporną powłoką, zapewniając jej nienaganną estetykę na długi czas. Sprawdź oferowane kolory farb elewacyjnych i wybierz te najtrafniej odpowiadające założeniom projektu i perfekcyjnie wpisujące się w plan zagospodarowania terenu, na jakim realizowana jest inwestycja.

Malowanie domu – jaką farbę wybrać?

W naszym asortymencie dostępnych jest kilka rodzajów farb – czym malować elewację? Do wyboru masz następujący asortyment:

  • akrylowa farba fasadowa – to wodorozcieńczalny produkt zawierający w swoim składzie pigmenty, wypełniacze mineralne i środki uszlachetniające. Tworzy dobrze kryjącą, oddychającą powłokę, którą oczyścisz wilgotną szmatką lub gąbką. Akrylowa farba do elewacji może być zastosowana na różnych powierzchniach: tynku, betonie, cegłach, gipsie, drewnie i materiałach drewnopochodnych oraz płytach kartonowo-gipsowych,
  • elewacyjna farba silikonowa – hydrofobowa farba silikonowa do elewacji jest szczególnie zalecana do malowania tarasów, balkonów i ogrodzeń. Wykazuje wysoką odporność na działanie wilgoci i soli oraz dużą przyczepność do różnych podłoży budowlanych. Dzięki temu tworzy jednorodną i dobrze kryjącą, zmywalną powłokę – pozostaje zatem czysta i estetyczna, a ewentualne zanieczyszczenia można usuwać na bieżąco. Dodatek środków hydrofobizujących ogranicza nasiąkanie pomalowanej powierzchni wodą, elewacja jest zatem zabezpieczona przed wilgocią i rozwojem potencjalnych grzybów czy pleśni,
  • elewacyjna farba silikatowa – krzemianowa farba na elewację wyróżnia się wysoką paroprzepuszczalnością, zapewniając wydajną wentylację i oddawanie wilgoci, która nie wnika w pomalowaną powierzchnię. Dzięki zawartości spoiwa akrylowego i potasowego szkła wodnego wraz ze starannie skomponowanymi dodatkami i wypełniaczami stanowi skuteczne zabezpieczenie fasady przed obecnością grzybów i pleśni,
  • farba elastyczna mostkująca spękania – zastanawiasz się, jaka farba na elewację pokrytą pęknięciami będzie najlepsza? Wybierz elastyczną farbę mostkującą, która pokrywa niedoskonałości malowanej powierzchni. Utworzona przez nią powłoka jest odporna na czynniki atmosferyczne, wykazuje również imponującą wytrzymałość mechaniczną. Dobra przyczepność do podłoża i niska chłonność wody sprawiają, że z łatwością utrzymasz elewację w czystości,
  • farba akrylowo-silikonowa do betonuczym malować elewację i inne powierzchnie betonowe? W tym celu wykorzystaj produkt łączący w sobie zalety akrylu i silikonu. Tworzy na malowanej powierzchni elastyczną i gładką powłokę, chroniąc podłoże przed działaniem czynników atmosferycznych,
  • farba mineralna fasadowamalowanie domu na zewnątrz możesz przeprowadzić również, wykorzystując produkt mineralno-kwarcowy, który wykazuje świetną przyczepność do wilgotnych podłoży. Wybierz tę farbę, jeśli planujesz malowanie elewacji w obiektach zawilgoconych i zabytkowych.

Wybierz najlepszą farbę do elewacji z naszej oferty!

Jeśli czeka Cię malowanie elewacji po ociepleniu styropianem lub renowacja starej fasady, z pewnością znajdziesz w naszym sklepie odpowiednie produkty. Z chęcią pomożemy w wyborze specjalistycznych farb, odpowiadających na założenia Twojego projektu, pozwalających Ci sprostać wymaganiom zagospodarowania terenu oraz umożliwiających uzyskanie takiej estetyki fasady, która perfekcyjnie wpisze się w otoczenie. Zapraszamy do zakupów klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Wybierz podkategorię:

Oferta produktów

Farba elewacyjna o wysokiej paroprzepuszczalności. Produkt oparty na krzemianach. Daje trwałą, hydrofobową powłokę chroniącą przed wnikaniem wilgoci. Zawiera składniki zapobiegające rozwojowi grzybów i pleśni na powierzchni elewacji. 

Od 139,73 zł

Wodorozcieńczalna farba przeznaczona do malowania elewacji oraz innych elementów budowlanych, również wewnątrz budynków. Umożliwia "oddychanie" malowanym powierzchniom. Posiada atest PZH.

Od 97,91 zł
Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone