Antykorozyjne farby z cynkiem pod pędzel

Szukasz farb z dużą zawartością cynku w składzie? W tej kategorii znajdziesz antykorozyjne farby wysokocynkowe przeznaczone do aplikacji pędzlem. Są one polecane do malowania powierzchni narażonych na rozwój korozji – skutecznie chronią przed destrukcyjnym działaniem rdzy i stanowią kluczowy element systemów antykorozyjnych stosowanych w przemyśle, budownictwie oraz zewnętrznych przestrzeniach publicznych. Sprawdź dostępne produkty i wybierz ocynk na pędzel do swojego projektu.

Farba wysokocynkowa – najważniejsze parametry

Specjalistyczna farba cynkowa to jednoskładnikowa farba gruntująca. Jej głównym składnikiem jest żywica poliwinylowa w rozpuszczalniku organicznym, a produkt zawiera powyżej 85% pyłu cynkowego, który wykazuje działanie antykorozyjne i pasywujące na malowane podłoże. Tworzona powłoka jest matowa, gładka i cechuje się dobrym stopniem krycia oraz wysokim poziomem przyczepności. Duża zawartość cynku sprawia, że zapewnia skuteczną ochronę stali przed rdzą – wykazuje działanie protektorowe, jak w przypadku cynkowania.

Ocynk na zimno – ochrona przed rdzą i estetyczne krycie nawierzchniowe

W naszej ofercie znajdziesz farby umożliwiające cynkowanie na zimno. To produkty zawierające około 90% czystego cynku w postaci pigmentu. Tak duże nasycenie tym składnikiem decyduje o imponujących właściwościach antykorozyjnych i ochronie katodowej powierzchni. Wykorzystasz je w roli podkładu gruntującego – jako warstwę zabezpieczającą podłoże, którą przemalujesz dowolną farbą nawierzchniową lub jako powłokę ostateczną, niewymagającą dodatkowego malowania.

Farba ocynk na zimno cechuje się krótkim czasem schnięcia – już 15 minut po aplikacji można dotykać pomalowanej powierzchni! Jeśli zależy Ci na perfekcyjnej estetyce, postaw na ocynk metaliczny zawierający – oprócz czystego cynku – również pigment aluminiowy. Daje on efekt lekko mieniącej się, metalicznej powłoki, która – poza ochroną antykorozyjną – stanowi też element dekoracyjny.

Cynkowanie na zimno – zastosowanie

Wybierając farby wysokocynkowe z naszej oferty, zyskujesz pewność skutecznego zabezpieczenia przed korozją w warunkach przemysłowych i nie tylko. Aplikacja pędzlem umożliwia malowanie zarówno dużych, jak i mniejszych powierzchni – udostępniamy wydajne produkty w różnych wariantach objętościowych. Są one przeznaczone do profesjonalnego wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych powierzchni żeliwnych i metalowych, takich jak:

  • konstrukcje budowlane,
  • elementy architektury ulicznej,
  • maszyny i urządzenia,
  • zbiorniki (od zewnątrz),
  • ogrodzenia i barierki,
  • słupy i latarnie.

Farba wysokocynkowa może być zastosowana jako samodzielna powłoka w przestrzeniach przemysłowych, gdzie panują warunki sprzyjające korozji oraz duża wilgoć.

Wybierz farby do galwanizacji na zimno z naszej oferty!

W tej kategorii znajdziesz starannie skompletowane produkty, których działanie koncentruje się przede wszystkim na ochronie przed rdzą. To specjalistyczne farby cynkowe wykazujące silne działanie protekcyjne i niwelujące ryzyko rozwoju rdzy destrukcyjnie wpływającej na kondycję stali. Ma to szczególne znaczenie w środowiskach korozyjnych, gdzie na podłoże działa wilgoć doprowadzająca do szybkiego niszczenia konstrukcji. Wykorzystasz je do malowania dużych powierzchni lub uzupełniania ubytków w powłoce cynkowej.

Nie wiesz, na którą farbę z naszej oferty się zdecydować? Skontaktuj się z nami – służymy doradztwem merytorycznym i z chęcią podpowiemy, jakie produkty sprostają wymaganiom Twojego projektu!

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone