Lakier do malowania ścian, drewna i kamienia

Powierzchnie z kamienia i betonu nadają pomieszczeniom ciekawego charakteru, jednak mogą być problematyczne w utrzymaniu. Ich powierzchnia jest porowata i chropowata, przez co zbiera brud i jest trudna do wyczyszczenia. Lakier to bardzo dobre rozwiązanie jeśli zależy nam na zachowaniu wyglądu i struktury malowanej powierzchni, a zarazem ułatwieniu sobie codziennego utrzymania powierzchni w czystości. W swojej ofercie mamy następujące rozwiązania:

Neodur Varnish - dwuskładnikowy, poliuretanowy lakier na bazie rozpuszczalnika, do ścian i cegły dekoracyjnej. Może być również stosowany do posadzek. Bardzo odporny na czyszczenie, może być stosowany w miejscach wymagających częstego zmywania, jak np. ściana między szafkami w kuchni. Również do użytku zewnętrznego. Dostępny w połysku i w macie.
Lakier akrylowy do kamienia - jednoskładnikowy lakier akrylowy do powierzchni pionowych, nie narażonych na częste czyszczenie.
Lowilak - poliwinylowy lakier ogólnego stosowania, polecamy do drewna. Tworzy twardą, odporną powłokę. Dostępny w połysku i macie.

Lakiery do ścian, kamienia, drewna

W swoim projekcie planujesz wykończyć ściany betonem, kamieniem lub drewnem? Te materiały – choć wyglądają stylowo i nadają wnętrzom unikalny charakter – są dość trudne do utrzymania w czystości. Na ich porowatej powierzchni gromadzi się kurz i zanieczyszczenia, które trudno jest usunąć. Na szczęście jest prosty sposób, aby temu zaradzić. Wystarczy, że skorzystasz z produktów dostępnych w tej kategorii. Znajdziesz tu lakiery do ścian, kamienia i drewna – dobierz odpowiedni środek impregnujący i ciesz się pięknym wyglądem podłoża przez długi czas!

Jaki lakier na ściany wybrać? Poznaj nasz asortyment

W naszej ofercie proponujemy bezbarwny lakier do ścian wykonanych z cegły, kamienia naturalnego i sztucznego, betonu dekoracyjnego, drewna oraz do malowania metali nieżelaznych. Znajdziesz u nas produkty zabezpieczające powierzchnię i pomagające wyeksponować jej walory wizualne. Jednocześnie – dzięki utworzeniu gładkiej powłoki – ułatwiają one utrzymanie podłoża w czystości, pozwalając na jego szybkie zmywanie. W prezentowanym asortymencie są dostępne:

 • lakiery do kamienia – bezbarwne, wodorozcieńczalne produkty akrylowe są przeznaczone do impregnacji podłoży mineralnych oraz sztucznego kamienia. Po wyschnięciu pomalowana nimi powierzchnia zachwyca połyskiem, jest przezroczysta, dlatego uwydatnione zostają naturalne cechy kamiennego podłoża – jego kolor i struktura,
 • rozpuszczalnikowy lakier poliuretanowy do ścian i cegły dekoracyjnej – doskonale sprawdzi się na powierzchniach wymagających częstego czyszczenia, tworzy bowiem gładką, łatwozmywalną powłokę. Jest dostępny w trzech wariantach: połysk, półpołysk i mat,
 • lakiery do drewna – poliwinylowe wyroby nie są przeznaczone wyłącznie do drewnianych powierzchni. Z powodzeniem wykorzystasz je też do podłoży drewnopochodnych i mineralnych, a nawet do malowania konstrukcji z mosiądzu, miedzi oraz aluminium.

Lakier do malowania ścian – najważniejsze właściwości

Zastanawiasz się, czy lakier do zabezpieczenia ścian to trafne rozwiązanie? Odpowiadamy: tak! Wybierz produkty z naszej oferty, jeśli zależy Ci na:

 • odporności powierzchni na działanie czynników zewnętrznych, w tym promieniowania UV, środków czyszczących i zabrudzeń,
 • łatwości mycia ściany – gładka powłoka pozwala na szybkie usunięcie zanieczyszczeń,
 • wyeksponowaniu naturalnej estetyki podłoża mineralnego lub drewnianego – transparentny lakier uwydatnia indywidualne cechy danego materiału, czyniąc Twoje ściany niezwykle dekoracyjnymi,
 • łatwości aplikacji – chcesz, aby impregnacja przebiegła szybko i sprawnie? Nasz lakier do drewna i podłoży mineralnych nałożysz przy użyciu pędzla, wałka malarskiego lub natrysku – według indywidualnych preferencji oraz zgodnie z potrzebami wynikającymi z wielkości powierzchni przeznaczonej do malowania.

Gdzie sprawdzą się lakiery do ścian, kamienia i drewna? Oto ich zastosowanie!

Z uwagi na tworzoną transparentną powłokę i jej właściwości zabezpieczające wyroby z tej kategorii mają uniwersalne zastosowanie i wykorzystasz je niemal w każdym pomieszczeniu – zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i przemysłowych czy usługowych. Ich zadaniem jest ochrona ścian przed niszczeniem oraz utrzymanie walorów wizualnych przez długi czas. Lakier do malowania drewna, kamienia oraz ścian z innych materiałów przyda się:

 • w łazience i kuchni – jako sposób na zabezpieczenie podłoża przed działaniem wody. Dzięki niemu wilgoć nie wnika w strukturę ścian, a Ty unikasz ryzyka rozwoju grzybów i pleśni, które nie tylko są niebezpieczne dla zdrowia, lecz także brzydko wyglądają,
 • na ścianach wykończonych betonem dekoracyjnym lub kamieniem naturalnym – niezależnie od rodzaju pomieszczenia, w jakim taka ściana się znajduje. Wyeksponowanie charakterystycznej struktury i barwy podłoża mineralnego czyni go niezwykle ozdobnym,
 • w pomieszczeniach przemysłowych – magazynowych i produkcyjnych, w których względy estetyczne mają mniejsze znaczenie, lecz liczy się ochrona ścian przed działaniem czynników zewnętrznych, chemikaliów oraz możliwość ich szybkiego umycia,
 • w obiektach użyteczności publicznej, placówkach służby zdrowia i edukacyjnych,
 • do zabezpieczenia elewacji – niektóre z naszych produktów z powodzeniem zastosujesz na zewnątrz do impregnacji fasad.

Lakiery do ścian, drewna i kamienia – sprawdź dostępne rodzaje!

Oferujemy lakier do zabezpieczania ścian na bazie rozpuszczalnika oraz wodorozcieńczalny. W przypadku pierwszego rodzaju pamiętaj, że podczas aplikacji wydzielany będzie specyficzny zapach – zadbaj o odpowiednią wentylację podczas pracy. Zaletą wyrobów nierozpuszczalnikowych jest brak drażniącej woni, co znacznie podnosi komfort pracy. Możliwe jest też normalne funkcjonowanie obiektu, w którym wykonywana jest impregnacja ścian.

Zamów lakier do ścian, kamienia i drewna z naszego asortymentu!

Szukasz skutecznej ochrony dla ścian mineralnych lub drewnianych? Zależy Ci na łatwej i efektywnej impregnacji? W naszej ofercie znajdziesz odpowiednie produkty. Postaw na specjalistyczne wyroby do trwałego zabezpieczania powierzchni i ciesz się ich estetyką przez długi czas.

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone