Farby do kaloryferów

Grzejniki są podstawowym elementem wyposażenia każdego wnętrza niezależnie od przeznaczenia i funkcji, jakie pełni w budynku. Na przestrzeni lat grzejnik może tracić swój wygląd i tym samym psuć estetykę pomieszczenia, w którym się znajduje. Z pomocą przychodzą farby do grzejników, które pomogą Ci pomalować kaloryfer w szybki i prosty sposób. Sprawdź produkty z tej kategorii i zapomnij o nieestetycznym grzejniku!

Farby do grzejników

Farby do grzejników pozwalają na odnowienie grzejników, kaloryferów oraz innych elementów grzewczych w Twoim domu. Dzięki nim możesz w łatwy i szybki sposób zmienić kolor, a także wykończenie swoich grzejników. Aplikacja farby do grzejników pozwala także na ukrycie niedoskonałości, takich jak zadrapania, uszkodzenia powierzchni lub rdza. Farba do grzejników jest odporna na działanie wysokich temperatur, co oznacza, że utrzyma swój wygląd przez wiele lat, nawet przy intensywnym użytkowaniu grzejnika. Odporność na wysokie temperatury sprawia, że farba nie łuszczy się i nie pęka podczas ogrzewania. Przed zakupem farby do grzejników warto dokładnie zapoznać się z jej właściwościami i zaleceniami producenta, aby uzyskać najlepszy efekt i trwałość malowania.

W naszej ofercie posiadamy produkty, które zostały stworzone z myślą o ekologii, w związku z czym nie są szkodliwe dla użytkownika i środowiska.

Różne rodzaje kaloryferów

Farby, które posiadamy w naszej ofercie, sprawdzą się do malowania różnych rodzajów kaloryferów m.in. grzejników żeliwnych, ze stali i stali ocynkowanej czy aluminium. Dodatkowo farby do grzejników wykorzystasz do pomalowania innych elementów instalacji centralnego ogrzewania.

Efekt dekoracyjny

Twój grzejnik nie wygląda tak jak kiedyś? Zauważyłeś odpadającą farbę, korozję? Bez obaw! Przy pomocy farby do grzejników odnowisz powierzchnię grzejnika i będziesz cieszył się jego świeżym wyglądem przez długi czas.

Nowy wygląd grzejnika

Farba do grzejników to skuteczny produkt, który pozwala na całkowitą zmianę wyglądu starego i zniszczonego grzejnika. Aplikacja farby może nadać nowy kolor, zmienić fakturę i zatuszować niedoskonałości, sprawiając, że grzejnik staje się atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza. Po aplikacji farby do grzejnika, jego nowy wygląd może stać się istotnym elementem w aranżacji wnętrza, przyciągając uwagę i podnosząc estetykę pomieszczenia. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć wygląd swojego grzejnika bez konieczności jego wymiany, co jest znacznie tańszą opcją.

Zrób to sam

Farby do grzejników zaaplikujesz tak jak wszystkie inne farby. Ich aplikacja jest niezwykle prosta i z malowaniem grzejnika bez problemu poradzi sobie każdy, kto ma choć trochę wprawy w malowaniu. Nie wymaga ono specjalistycznego sprzętu, a efekt może być równie dobry, jak w przypadku profesjonalnego malowania. Farbę do grzejników można nakładać pędzlem lub wałkiem, w zależności od preferencji i wielkości powierzchni.

Malowanie kaloryfera - jak to zrobić?

Przed przystąpieniem do malowania grzejników należy odpowiednio przygotować jego powierzchnię i zadbać o to, aby kaloryfer był całkowicie zimny.

Przygotowanie powierzchni grzejnika do malowania powinno obejmować:

  • oczyszczenie powierzchni kaloryfera z brudu i kurzu,
  • ściągnięcie starych powłok farby z powierzchni grzejnika przy pomocy szpachelki, papieru ściernego lub specjalnego środka do usuwania farb,
  • odtłuszczenie powierzchni,

Następnym krokiem jest zabezpieczenie otoczenia (ścian, podłogi) przy pomocy folii malarskiej.

  • Kaloryfer maluj przy pomocy pędzla i wałka w odpowiednim rozmiarze. Do tego celu doskonale sprawdzi się pędzel w mniejszym rozmiarze, którym dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. Wałek w odpowiednim rozmiarze posłuży do pomalowania większych i łatwiej dostępnych elementów grzejnika.

Warto wybierać narzędzia o odpowiedniej wielkości, dostosowanej do powierzchni grzejnika, aby uzyskać równomierne i gładkie wykończenie. Farbę należy aplikować w cienkich warstwach, aby uniknąć tworzenia się zacieków i grudek.

Malowanie starych grzejników jest doskonałą opcją na odświeżenie ich wyglądu na lata bez konieczności wymiany na nowe. Sprawdź naszą ofertę farb do kaloryferów i pozbądź się nieestetycznego grzejnika.

Brak produktów w danej kategorii

Baza produktów wkrótce zostanie zaktualizowana

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone