Ognioodporny system Flame Stal

Poszukując skutecznego zabezpieczenia konstrukcji stalowych przed ogniem, postaw na pęczniejącą farbę Flame Stal. To produkt przeznaczony do ochrony stali – w tym ocynkowanej – w przypadku pożaru. Jego zadaniem jest wydłużenie czasu, w jakim stal osiąga granicę plastyczności. To bardzo ważne, aby – o ile to możliwe – choć o kilkadziesiąt minut przedłużyć ten okres. Daje to służbom ratunkowym większe szanse na przeprowadzenie akcji gaśniczej, a osobom użytkującym budynek pozwala na bezpieczną ewakuację.

Flame Stal farba ogniochronna – kluczowy element systemu przeciwpożarowego

Kompleksowy system ogniochronny składa się z trzech warstw:

  • podkładowej, której zadaniem jest zabezpieczenie antykorozyjne stali,
  • ogniochronnej – takiej, jak Flame Stal – pęczniejącej pod wpływem ognia i tworzącej na konstrukcji powłokę ochronną,
  • nawierzchniowej – mającej na celu zapobiegnięcie uszkodzeniom mechanicznym oraz zniwelowanie działania wilgoci, która mogłaby destrukcyjnie wpłynąć na ochronną warstwę przeciwogniową.

Kluczowym zadaniem jest dobranie odpowiedniej grubości powłoki farby ogniochronnej – pomożemy Ci w tym, biorąc pod uwagę masywność przekroju stalowego, projektowaną temperaturę krytyczną oraz klasę korozyjności środowiska. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz skuteczny i wydajny system ogniochronny, który zapewni efektywne zabezpieczenie konstrukcji stalowych przed działaniem ognia.

Farba ogniochronna do stali Flame Stal – najważniejsze parametry techniczne

Oferowana w tej kategorii farba ogniochronna do stali Flame Stal to produkt wyróżniający się szeregiem właściwości, które decydują o jakości, skuteczności i łatwości użytkowania, a mianowicie:

  • jest szybkoschnąca – dzięki temu sprawnie przeprowadzisz zaplanowane prace i pokryjesz utworzoną warstwę farbą nawierzchniową,
  • daje możliwość wykorzystania różnych metod aplikacji – mniejsze powierzchnie pomalujesz pędzlem lub wałkiem, do pokrycia większych konstrukcji zalecamy użycie natrysku hydrodynamicznego,
  • jest uniwersalna w zastosowaniu – wykorzystasz ją zarówno w przestrzeniach wewnętrznych, jak i na zewnątrz w warunkach oddziaływania czynników środowiskowych Z1, Z2, X, Y i w klasach korozyjności od C1 do C5,
  • zapewnia długą ochronę przed działaniem ognia – od 15 do 90 minut!

Zaawansowany system ogniochronny dla profesjonalistów

Farba ogniochronna Flame Stal to produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego w warunkach przemysłowych. To jednoskładnikowa mieszanina tiksotropowa na bazie rozpuszczalników organicznych. Właściwości tiksotropowe gwarantują najwyższy komfort aplikacji, farba nie ścieka bowiem z malowanej powierzchni, a utworzona warstwa jest gładka i pozbawiona zacieków. Dzięki temu zapewnia – poza skutecznym zabezpieczeniem stali – wysokie walory estetyczne i ułatwia późniejsze nakładanie powłoki nawierzchniowej. Udostępniamy produkt w opakowaniach 5 l i 20 l.

Wybierz farbę Flame Stal do skutecznego systemu ogniochronnego!

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać system ogniochronny doskonale dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojego projektu. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji doradzimy odpowiednią grubość powłoki lakierniczej i oszacujemy wydajność farby. Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować malowaną powierzchnię – musi ona być sucha i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, a także pokryta warstwą antykorozyjnej farby podkładowej. Przestrzegając instrukcji aplikacji, zyskujesz pewność skuteczności zastosowanego systemu przeciwogniowego.

Więcej dowiesz się z naszego poradnika o tym, jak dobrać system ogniochronny do stali.

Oferta produktów

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty o wysokich parametrach wytrzymałościowo-technicznych. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać na żywo? Odwiedź nasz odział w: Warszawie, Wrcoławiu, Katowicach lub Gdańsku.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone