EPODUX IM 209 do zbiorników na wodę techniczną

Chemoodporny epoksyd do malowania zbiorników, basenów, oczyszczalni ścieków. Do podłoży stalowych i betonowych. Można zalewać wodą po 30 minutach.

Wybierz kolor | Cena produktu aktualizuje się po wybraniu koloru

Wybierz opakowanie

Nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami

547,35 zł brutto 445,00 zł netto

Tu dokonasz bezpiecznych zakupów. Sklep spełnia kryteria jakości Trusted Shops.

Masz pytania? Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń: phone +48 717 026 346

EPODUX IM 209 do zbiorników na wodę techniczną

Epodux IM 209 do zbiorników na wodę techniczną to farba tolerująca wilgoć przeznaczona do zabezpieczenia konstrukcji stalowych oraz betonu zanurzonych w wodzie słodkiej, morskiej i słonej. Doskonale sprawdza się również do malowania basenów kąpielowych. Dzięki procesowi utwardzania, który zachodzi pod wodą, już 30 minut po malowaniu element może zostać zanurzony w wodzie. Utwardzona powłoka jest szczelna, dlatego może być aplikowana na przesiąkające zbiorniki betonowe. Jeśli wymagana jest powłoka o wysokiej chemoodporności to sprawdź produkt Neopox CR.

Aplikacja na podłoże stalowe

Farbę można nakładać bezpośrednio na nieskorodowaną stal. Jeżeli na powierzchni występują ogniska korozji to należy usunąć luźną rdzę mechanicznie, następnie nałożyć na nalot rdzy środek odrdzewiający Neodur Metalforce. Po upływie 24 h na powierzchnię nałożyć grunt antykorozyjny Neopox Primer 815. W przypadku stali nierdzewnej zastosuj podkład Neotex Inox Primer.

Aplikacja na beton

Przy zamkniętych zbiornikach betonowych częstym problemem jest to, że nie da się do końca osuszyć betonu. W takim przypadku zalecamy zastosowanie gruntu na wilgotny beton Neopox Primer WS (wilgotność betony < 100%). Jeśli zbiornik jest wkopany w ziemię i jest problem z hydroizolacją od strony gruntu to zalecamy zastosowanie podkładu epoksydowego odpornego na wilgoć podciągającą kapilarnie Neopox Primer AY (wilgotność betonu < 8-10%). Jeżeli nie występuje żaden z wyżej wymienionych problemów z wilgocią to można zastosować "tradycyjny" grunt epoksydowy, np. Epoxol Primer SF-P.  Można również wybrać szybkoschnący grunt polimocznikowy Neodur Fast Track PR, który można przemalowywać już po 2-3h. Przy słabszych betonach, wymagających wzmocnienia, można zastosować grunt na bazie rozpuszczalnika, który wniknie głębiej w podłoże, np. Epoxol Primer. W takim przypadku trzeba będzie gruntować dwa razy. Ubytki w podłożu można wypełnić epoksydową szpachlą Epoxol Putty lub szybkoschnącą szpachlą polimocznikową Neodur FT Putty. W przypadku zbiorników zamkniętych, na każdym etapie prac trzeba zapewnić odpowiednią wentylację, niezależnie od wybranego podkładu.

Zalecane grubości warstw:

  • Zbiorniki na wodę słodką lub słoną, temp. < 40°C - 2 x 100 µm - wydajność dla pełnej warstwy 4,2 m2/l
  • Zbiorniki na chemikalia, ścieki - 2 x 200 µm - wydajność dla pełnej warstwy 2,1 m2/l
  • Zbiorniki na wodę słodką lub słoną, temp. > 40°C i < 120°C - 2 x 250 µm - wydajność dla pełnej warstwy 1,6 m2/l

Epodux IM 209 do zbiorników na wodę techniczną - właściwości:

  • 30 minut po malowaniu element może zostać zanurzony w wodzie, gdzie zajdzie proces utwardzania (polimeryzacja pod wodą),
  • dobra przyczepność na powierzchniach zimnych i wilgotnych (nie kapiących), funkcja ta umożliwia malowanie aktywnych kanałów bez dużych strat czasowych związanych z przerwami konserwacyjnymi,
  • nie kreduje pod wpływem UV (możliwe jedynie lekkie odbarwienia),
  • idealne zabezpieczenie do przesiąkających zbiorników betonowych (szczelna powłoka)

Epodux IM 209 jest farbą dwuskładnikową (cena dotyczy kompletu, czyli bazy wraz z utwardzaczem). Jeśli chcesz wymieszać mniejszą ilość farby, to polecamy Kubek do mieszania farb i lakierów

Farba do zbiorników na wodę techniczną

Poszukując sposobu na skuteczne zabezpieczenie konstrukcji stalowych i powierzchni betonowych mających ciągły kontakt z wodą – słodką, morską lub słoną – warto rozważyć produkty prezentowane w naszej ofercie. Farba utwardzająca się pod wodą idealnie sprawdzi się do malowania basenów kąpielowych, stacji uzdatniania, oczyszczalni ścieków czy wszelkich podłoży zanurzonych w wodzie. Sprawdź, jakie właściwości wyróżniają proponowane wyroby i dlaczego warto z nich skorzystać!

Farba do malowania powierzchni wilgotnych – możliwość zalania po 30 minutach

Jeśli zależy Ci na czasie i szybkiej realizacji pracy, postaw na farbę do malowania powierzchni wilgotnych, którą można zalać już po pół godzinie.

  • Powłoka ulega utwardzeniu pod wodą i może być w niej zanurzona, chroniąc pokryte powierzchnie przed korozją.
  • Może być eksploatowana w szerokim zakresie temperatur: od - 40°C do 120°C.
  • Produkt wykorzystasz jako zabezpieczenie przeciekających zbiorników betonowych – utworzona powłoka jest wystarczająco szczelna, aby zapobiec przeciekom.

Potrzebna Ci farba utwardzająca się pod wodą? Zaopatrz się u nas!

W naszym asortymencie znajdziesz specjalistyczne produkty do zabezpieczania różnych podłoży – nie mogło zabraknąć w nim także farby do malowania powierzchni wilgotnych i narażonych na trwały kontakt z wodą. Nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować? Zachęcamy do kontaktu – nasi pracownicy postarają się doradzić najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu.

Masz pytania? zadzwoń:

Masz pytania? Pomożemy Ci dobrać idealny produkt do zastosowania.

Zadzwoń: phone +48 717 026 346

Specyfikacja

Dokumentacja techniczna

Zastanawiasz się nad wyborem produktów?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a my nawet tego samego dnia dopasujemy produkty do Twojego projektu.

Kontakt Krzysztof Kowalski

Potrzebujesz porady?

Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie
Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zyskaj rabat dla firmy dzięki rozmowie z doradcą.

Klienci kupowali z tym produktem również

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone