Dokumentacja techniczna

SIL-GRUNT grunt głębokopenetrujący

Grunt poprawiający przyczepność do podłoża. Nie zakłóca procesu "oddychania" podłoży mineralnych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. 

Wybierz kolor | Cena produktu aktualizuje się po wybraniu koloru

Wybierz opakowanie

Nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami

18,20 zł brutto 14,80 zł netto

Tu dokonasz bezpiecznych zakupów. Sklep spełnia kryteria jakości Trusted Shops.

Masz pytania? Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń: phone +48 717 026 346

SIL-GRUNT grunt głębokopenetrujący

Grunt głębokopenetrujący Sil-Grunt to wodorozcieńczalny preparat przeznaczony do gruntowania powierzchni budowlanych wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz budynków. Prawidłowo zastosowany powoduje podwyższenie przyczepności, wzmocnienie nośności, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża, jednocześnie nie utrudniając procesu tzw. "oddychania". Zapobiega przenikaniu przebarwień i plam. Zmniejsza zużycie farb nawierzchniowych.

Grunt głębokopenetrujący Sil-Grunt - zalecane zastosowania:

Zalecany jest do stosowania pod wysokiej jakości farby lateksowe i silikonowe, zwykłe farby emulsyjne i akrylowe, ciężkie tapety winylowe i z włókna szklanego, masy hydroizolacyjne, masy tynkarskie akrylowe, płytki ceramiczne ścienne i podłogowe oraz do gruntowania podłoża przed wylewaniem posadzek samopoziomujących na bazie cementu. Może być stosowany na różnorodne materiały budowlane, jak: tynk, beton, cegły, gips, drewno i materiały drewnopochodne, płyty kartonowo-gipsowe. Wymagany m.in. pod Farbę Akrylowo-Silikonową na Beton oraz Farbę Akrylowo-Silikonową na Dachy oraz pod farbę lateksową Latex Mat.

Grunt akrylowy głębokopenetrujący - zalety:

Prawidłowo zastosowany powoduje podwyższenie przyczepności farby, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża, jednocześnie nie zakłóca procesu tzw. "oddychania ścian". W przypadku świeżych tynków nie utrudnia procesu dojrzewania, a na barwnych powłokach zapobiega powstawaniu plam i przebarwień. Powyższe cechy są wynikiem zastosowania rozdrobnionego polimeru o ekstremalnie małej wielkości cząstek (tzw. hydrozolu), które są wielokrotnie mniejsze niż stosowane w typowych gruntach akrylowych. Zapewnia to głęboką penetrację w porowate podłoże. Produkt posiada atest PZH zgodnie, z którym może być stosowany do gruntowania tynków i powierzchni betonowych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej, służby zdrowia, magazynowych i produkcyjnych w tym w przemyśle spożywczym (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością).

Grunt akrylowy głębokopenetrujący - przygotowanie powierzchni i stosowanie:

W przypadku nowych tynków nie jest konieczne specjalne przygotowanie podłoża. Powierzchnię przeznaczoną do odnowienia należy dokładnie odpylić, oczyścić, usunąć luźne płaty farby, odtłuścić. Całkowicie usunąć farby wapienne i klejowe. Glony i pleśń zlikwidować preparatami chemicznymi, np. GrzyboStopem. Powierzchnie gładkie zmatowić papierem ściernym. Spękania uzupełnić szpachlówką akrylową np. Biel-Putz, większe ubytki: wewnątrz -gipsem, na zewnątrz i pod farby mineralne - zaprawą cementową. Wystające nie dające się usunąć stalowe elementy pokryć farbą antykorozyjną. Zawartość opakowania dokładnie wymieszać. W zależności od chłonności podłoża Sil-Grunt można rozcieńczyć wodą w stosunku od 1:1 do 1:4 ( tzn. 1 część preparatu i 4 części wody). Świeży tynk cementowo-wapienny malować nie wcześniej niż 3-4 tygodnie od nałożenia. Unikać nadmiaru. Nie dopuszczać do powstawania na powierzchniach wybłyszczeń i zacieków.

  • malować wałkiem, pędzlem lub natryskiem
  • stosować i przechowywać w temperaturze od 5°C do 30°C
  • czas schnięcia: ok. 1-2 godz.
  • zalecana ilość warstw: 1, w szczególnych przypadkach 2
  • wydajność: 10-12 m2/l
  • mycie narzędzi i rozcieńczanie - woda
  • atest Higieniczny NIZP-PZH
  • norma PN-C-81906:2003
  • gwarancja 12 miesięcy od daty produkcji, w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu
Masz pytania? zadzwoń:

Masz pytania? Pomożemy Ci dobrać idealny produkt do zastosowania.

Zadzwoń: phone +48 717 026 346

Specyfikacja

Dokumentacja techniczna

Zastanawiasz się nad wyborem produktów?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a my nawet tego samego dnia dopasujemy produkty do Twojego projektu.

Kontakt Krzysztof Kowalski

Potrzebujesz porady?

Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie
Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zyskaj rabat dla firmy dzięki rozmowie z doradcą.

Klienci kupowali z tym produktem również

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone