Posadzka żywiczna w garażu krok po kroku - szybko i samodzielnie wykonaj swoją podłogę

Posadzka żywiczna w garażu krok po kroku - szybko i samodzielnie wykonaj swoją podłogę!

Wykonanie posadzki żywicznej może być dobrym pomysłem na odświeżenie wyglądu podłogi szczególnie w miejscach często użytkowanych. Jeśli myślisz o nowej posadzce w garażu to ten wpis jest dla Ciebie!

Z pomocą tego artykułu będziesz w stanie samodzielnie wykonać posadzkę żywiczną w swoim garażu!

Spis treści:

  1. Przygotowanie podłoża
  2. Przygotowanie żywicy posadzkowej
  3. Aplikacja posadzki żywicznej
  4. Efekt końcowy

Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do aplikacji posadzki żywicznej w garażu, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża.
Przygotowanie podłoża do aplikacji żywicy jest niezwykle ważne, ponieważ od tego zależy trwałość Twojej posadzki i jej jakość. Warto więc postarać się jak najlepiej wykonać ten etap, aby oszczędzić sobie nieprzyjemności związanych z wadami, powstającymi w wyniku niedostatecznego oczyszczenia podłoża. 
Proces ten podzieliliśmy na kilka etapów, które są niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Żywica do garażu - Oczyszczenie podłoża

Przed położeniem żywicy w garażu należy dokładnie oczyścić podłoże z wszelkich zanieczyszczeń, takich jak resztki farb, klejów, pozostałości po tynkach, gładziach itp. Po oczyszczeniu powierzchni użyj szlifierki i frezarki w celu usunięcia pozostałych zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest dokładne sprawdzenie poziomu wilgotności podłogi garażowej. Jeśli podłoże jest zbyt wilgotne, żywica nie będzie w stanie utwardzić się i połączyć z podłożem. W skrajnych przypadkach wilgoć może nawet spowodować pękanie lub odpryskiwanie posadzki. Z drugiej strony, jeśli podłoże jest zbyt suche, może wystąpić niedostateczne połączenie między żywicą a podłożem, co prowadzi do późniejszych problemów z trwałością podłogi. Testowanie wilgotności podłoża przed nałożeniem żywicy posadzkowej jest kluczowe dla uzyskania trwałej i jakościowej podłogi i powinno być wykonywane nie tylko w przypadku garażu, ale także przy pracach w innych pomieszczeniach. Pamiętaj, że to proces, który warto przeprowadzić, ponieważ pozwala uniknąć problemów i kosztownych napraw w przyszłości.

 

Gruntowanie

Zanim rozpoczniesz etap gruntowania, musisz w odpowiedni sposób przygotować produkt. Do gruntowania podłoża polecamy szybkoschnący grunt Neodur Fast Track PR, którego właściwości doskonale sprawdzą się w przypadku remontu podłogi garażowej. Pamiętaj, że ten grunt powinien być aplikowany na suchą powierzchnię, dlatego przy oczyszczaniu posadzki betonowej garażu, dokładnie sprawdź jej wilgotność!

Przygotowanie gruntu

Przygotowanie gruntu jest bardzo proste:

  • Rozmieszaj składniki A i B w osobnych pojemnikach.
  • Połącz składniki ze sobą.
  • Mieszaj na niskich obrotach przez 2-3 min.

Aplikacja gruntu

Tak przygotowany produkt możesz nakładać na podłoże, zaczynając od powierzchni przy ścianach, co zmniejszy ryzyko niekontrolowanego zalania ścian żywicą. Do tego celu posłuży Ci wałek odporny na rozpuszczalniki, o wielkości 6-10 cm. Gdy zakończysz aplikację gruntu przy ścianie, możesz aplikować produkt na całą powierzchnię podłogi. Do nakładania gruntu na większej powierzchni użyj wałka w większym rozmiarze.
Rozprowadzaj grunt wzdłuż i wszerz, tak aby dokładnie pokryć całą powierzchnię podłogi.
Przygotowaną ilość produktu w przypadku produktu Neodur Fast Track PR należy zużyć w ciągu 20 min.

Szpachlowanie ubytków

Proponowanym przez nas produktem jest Neodur FT Putty - szybkoschnąca szpachla poliasparginowa, szczególnie polecana pod szybkoschnące, posadzkowe systemy polimocznikowe. 
Dokładnie wymieszaj produkt na wolnych obrotach przez 2-3 min w odpowiednich proporcjach wagowych, stosując się do takich samych zaleceń jak w przypadku gruntu. 
Nałóż szpachlę na ubytki i wygładź powierzchnię najrówniej jak możesz, pozwoli Ci to uniknąć dodatkowego szlifowania i tym samym zaoszczędzi czas. Szlifowanie jest możliwe dopiero po 3h od aplikacji szpachli.

Przygotowanie żywicy posadzkowej

Do wykonania posadzki żywicznej w Twoim garażu zalecamy użycie żywicy posadzkowej Neodur Fast Track. Jest to żywica szybkoschnąca, która doskonale nadaje się do aplikacji jako podłoga garażowa i dostępna jest w 4 kolorach. Powłoka żywicy Neodur Fast Track posiada trwałą powłokę i stosowana jest nie tylko w garażach, ale także na parkingach, posadzkach przemysłowych, sklepowych i stacjach paliw.

Przygotowanie:

  • Wymieszaj składnik A przed dodaniem składnika B.
  • Połącz składniki A i B w odpowiedniej proporcji wagowej.
  • Mieszaj składniki przez 2-3 min. na wolnych obrotach. Unikniesz wtedy napowietrzenia żywicy.

Aplikacja żywicy do garażu

Pierwsza warstwa

Rozpocznij od powierzchni przy ścianach, do tego celu użyj wałka 6-10 cm. Gdy wszystkie brzegi podłogi garażowej zostały zamalowane żywicą, możesz aplikować ją z kuwety lub wylać na posadzkę garażu i rozprowadzać ruchami wszerz i wzdłuż przy użyciu wałka odpornego na rozpuszczalniki. Przydatny może być kij teleskopowy, który ułatwi Ci zamalowanie dalszych miejsc. Aplikując żywicę, rób to dokładnie, dbając o to, aby cała powierzchnia została pokryta w równomierny sposób.

Druga warstwa

Powtórz cały proces, rozpoczynając od powierzchni przy ścianach.
Podczas tego etapu będziesz potrzebował wejść na wcześniej pomalowaną powierzchnię, aby równomiernie rozprowadzić żywicę - koniecznie użyj butów z kolcami!

Efekt końcowy

Po całkowitym wyschnięciu żywicy w garażu możesz cieszyć się swoją nową posadzką, która odporna jest na uszkodzenia mechaniczne i posłuży Ci przez wiele lat!

 

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone