Eliminacja miejskich wysp ciepła dzięki membranom dachowym w jasnych kolorach

Zjawisko wysp ciepła występujących w miastach wymaga interwencji i stanowi przedmiot rozważań urbanistów i klimatologów, rodzi bowiem szereg niekorzystnych konsekwencji dla mieszkańców terenów miejskich. Sprawdź, jak miejskie wyspy ciepła wpływają na ludzi, dlaczego konieczne jest ich zminimalizowanie oraz jak mogą przyczynić się do tego bezspoinowe membrany dachowe w jasnych kolorach.

Miejskie wyspy ciepła – czym są i jak wpływają na mieszkańców miast?

To zjawisko klimatyczne objawiające się znacznymi różnicami w temperaturach występujących na terenach miejskich i wiejskich – w miastach temperatury są o wiele wyższe, co jest wynikiem niewielkich ilości zieleni oraz znacznego udziału powierzchni sztucznych. Warto wiedzieć, że beton, asfalt czy cegła – których w miastach jest ogromna ilość – pochłaniają promienie słoneczne i oddają energię do otoczenia, podwyższając temperaturę powietrza. W efekcie odczuwalne są dotkliwe upały, które obciążają organizm człowieka i podnoszą stres termiczny – ten może przyczyniać się nie tylko do dyskomfortu na co dzień, lecz także do rozwoju wielu chorób. Nic więc dziwnego, że zadaniem urbanistów stało się takie kształtowanie przestrzeni miast, aby zminimalizować zjawisko wysp ciepła i złagodzić warunki termiczne. To skomplikowane wyzwanie wymagające wdrożenia szeregu zmian również w budownictwie. Naszą propozycją jest stosowanie bezspoinowych membran dachowych w jasnych kolorach. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego według nas to dobre rozwiązanie!

Bezspoinowe membrany dachowe – co je wyróżnia?

Ich zastosowanie jest zasadne w kilku sytuacjach – sprawdzą się zarówno jako nowe powłoki dachowe, jak i podczas renowacji starych, zniszczonych, wymagających odnowienia. Wśród najważniejszych zalet membran dachowych warto wymienić:

  • brak konieczności zrywania starej papy – oznacza to oszczędność czasu, który musiałby zostać przeznaczony na demontaż, jak i pieniędzy – nie trzeba martwić się o utylizację starego materiału;
  • bezpoinową powłokę, która skutecznie zabezpiecza powierzchnię dachu przed przeciekaniem – nie przepuszcza wilgoci ani wody;
  • łatwość aplikacji – bez użycia ognia, wałkiem, pędzlem lub natryskiem hydrodynamicznym;
  • elastyczność – powłoka pracuje razem z podłożem, na jakie została nałożona, co minimalizuje ryzyko powstawania pęknięć i innych uszkodzeń;
  • wieloletnią wytrzymałość i odporność;
  • obniżenie temperatury dachu i poddasza – ma to szczególne znaczenie w kontekście ograniczenia miejskich wysp ciepła.

Jakie membrany dachowe wybrać, aby obniżyć temperaturę dachu?

Z pewnością te w jasnych kolorach. W ofercie TrokenTech znajdziesz między innymi hybrydową membranę Neoroof, która – jako produkt wodorozcieńczalny – jest przyjazna środowisku. Jej biała wersja kolorystyczna odbija aż 88% promieni słonecznych, co przekłada się na obniżenie temperatury dachu nawet o 40%! Jest to potwierdzone certyfikatem Centrum Energii Odnawialnej.

Powłoki odbijające promienie słoneczne – ważny krok w eliminacji miejskich wysp ciepła

Z pewnością warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest zastosowanie płynnych membran dachowych w jasnych kolorach na pokrycia dachowe – ich zdolność do odbijania słońca sprzyja obniżeniu temperatury dachu, a to pozwala na zmniejszenie kumulacji ciepła w miejscach, gdzie znajduje się duża liczba budynków.

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone