Neopox Deco na pewno wywoła niemałe zamieszanie na rynku żywic dekoracyjnych. Skąd to wiemy? Co kryje za sobą nowy produkt w naszej ofercie? Zachęcamy do poświęcenia kilku minut na zapoznanie się z naszą najnowszą żywicą dekoracyjną.

W natłoku wszelkich informacji i bodźców ze świata designu, często mamy mętlik w głowie, co tak naprawdę sprawdzi się w naszym domu i czego oczekujemy od wystroju naszego wymarzonego wnętrza mieszkania lub domu.

neopox deco posadzka dekoracyjna

Żywica epoksydowa Neopox Deco

Nowością oraz unikatowym rozwiązaniem może okazać się żywica epoksydowa Neopox Deco. Jest to żywica wyróżniająca się łatwym sposobem aplikacji, ale przede wszystkim niestandardowym wykończeniem. Baza tego produktu dostępna jest w kilku kolorach, ale tym co sprawia, że efekt końcowy jest powalający, jest obecność drobinek metalicznych, które w przypadku kontaktu ze światłem pięknie się mienią.

Dla osób podejmujących decyzję o przemalowaniu ścian lub posadzki w salonie jednym z najważniejszych kryteriów jest estetyczny wygląd powłoki. Jednak, aby wykonane zabezpieczenie było ładne dla oka, należy zapoznać się z prawidłową aplikacją tego produktu.

Aplikacja Neopox Deco i przygotowanie powierzchni

Neopox Deco można aplikować na różne rodzaje podłoża, oczywiście z odpowiednio dobranym gruntem. Wyjątkiem jest aplikacja na suchy beton, ponieważ w tym przypadku żywicę można nakładać bezpośrednio na podłoże, bez konieczności gruntowania.

Tym, co wpływa na wyjątkowość tego rozwiązania, jest fakt, iż tą żywicą możemy zabezpieczyć zarówno posadzkę, jak i ściany. Neopox Deco aplikuje się wałkiem, ale dedykowanym sposobem aplikacji jest natrysk. Końcowy efekt powłoki zależy od wybranej metody. W przypadku aplikacji natryskiem mamy pewność, że drobinki metaliczne zawarte w bazie zostaną równomiernie rozłożone na malowanej powierzchni.

Opakowanie tego produktu dzieli się na bazę oraz utwardzacz, baza w kolorze z zawartymi drobinkami metalicznymi, a utwardzacz w bezbarwnej postaci. Żywicę nakłada się w dwóch warstwach.

Właściwości żywicy Neopox Deco

Neopox Deco to żywica epoksydowa, tak więc do pełnego utwardzenia powłoki potrzeba 7 dni. Czas pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw wynosi od 24 do 36 godzin (w zależności od temperatury aplikacji). Optymalną temperaturą do nakładania i utwardzania tego produktu jest 20°C. Powłoka cechuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, jak i na uszkodzenia. Dlatego też z powodzeniem możemy stosować ją do zabezpieczenia posadzek.

Efekt końcowy

Pierwotne wykończenie powłoki jest w półpołysku. Na całej malowanej powierzchni będzie widoczny charakterystyczny dla Neopox Deco efekt metaliczny. Kolory bazy produktu to czarny, niebieski oraz zielony. Jeżeli chcemy uzyskać inne wykończenie, np. w pełnym połysku lub w pełnym macie, to w takim przypadku świetnie sprawdzi się lakier Neodur Varnish (nakładany w dwóch warstwach). To rozwiązanie pozwoli nam również zabezpieczyć powłokę przed nadmiernym wycieraniem się drobinek metalicznych z powłoki trakcie użytkowania. W przypadku posadzek zalecamy użycie tego lakieru. Wycieranie się drobinek metalicznych nie wpływa na właściwości mechaniczne powłoki, ale na pewno negatywnie wpłynie na jej wygląd.

Neopox Deco to rozwiązanie, które zmieni Twoje wnętrze nie do poznania i nada mu wyjątkowego charakteru. Taka posadzka idealnie wpasuje się w obecnie panujące minimalistyczne trendy.