Dachówka betonowa to bardzo popularne pokrycie dachowe, jednak z czasem może stracić kolor oraz porosnąć mchem. Jeśli dachówka nie jest popękana, a dach nie przecieka to nie ma konieczności jej wymiany – można ją łatwo umyć i odmalować! Po takim zabiegu dach wygląda jak nowy, jest zabezpieczony przed powtórnym odrastaniem mchów. Powłoka jest hydrofobowa, dzięki czemu brud tak łatwo nie przywiera i zmywa się pod wpływem deszczu. Poniżej opis pełnego systemu krok po kroku.

 Krok 1 – podłoże przemyć preparatem Sulfanol A przy pomocy szczotki lub myjki, a następnie dokładnie spłukać wodą (pozostawione resztki preparatu mogą pogorszyć przyczepność farby). Pomoże to pozbyć się zabrudzeń atmosferycznych i innych. Środek jest biodegradowalny, dlatego nie musimy się martwić jeśli rynnami spłynie do gruntu.

 Krok 2 – jeśli na dachu występują mchy lub porosty to na 24h przed gruntowaniem należy powierzchnię spryskać lub przemalować grzybobójczym preparatem GrzyboStop. Nawet jeśli po zmyciu dachu pod wysokim ciśnieniem grzyby zostały ściągnięte z powierzchni i nie są widoczne gołym okiem, to ich zarodniki wciąż zostają w porach. Z czasem zaczną odrastać, przebijając się przez farbę i doprowadzając do jej łuszczenia.

dachowka czerwony tlenkowy 01 w trakcie

Dachówka betonowa, po lewej stronie przed malowaniem, po prawej po malowaniu Farbą Akrylowo-Silikonową do dachów w kolorze czerwonym tlenkowym.

 Krok 3 – po 24h zagruntować powierzchnię głębokopenetrującym gruntem Sil-Grunt rozcieńczonym z wodą wodociągową w stosunku 1:1. Dzięki ekstremalnie małym jednostkom środek wnika głęboko w podłoża porowate, uszczelniając je, stabilizując i poprawiając przyczepność farby nawierzchniowej. Gruntu nie należy dodawać do farby. Odpowiednie zagruntowanie podłoża ma zawsze bardzo duży wpływ na trwałość i jakość powłoki nawierzchniowej. Dodatkowo, na niezagruntowanym podłożu, zużycie farby będzie wyższe.

Sulfanol A Preparat Myjący

Sulfanol A – środek do mycia

Preparat grzybobójczy GrzyboStop

GrzyboStop– środek do odgrzybiania

Grunt głębokopenetrujący Sil-Grunt

Sil-Grunt – grunt głębokopenetrujący

 Krok 4 – po 2h od aplikacji gruntu nakładać Farbę Akrylowo-Silikonową na dachówki w dwóch lub trzech warstwach w odstępie 24h. Nie rozcieńczać nadmierną ilością wody dla zwiększenia wydajności! Jeżeli po rozpoczęciu malowania obserwuje się zbyt duże wchłanianie w podłoże (tzw. „picie podłoża”), należy zaprzestać malowania i powtórzyć gruntowanie.Na dachówkach uzyskana powłoka powinna mieć grubość co najmniej 0,1 mm (100 mikronów). Zbyt cienka powłoka nie zapewni dostatecznej ochrony i pogorszy trwałość wymalowania.

dachowka braz 01 przed

Przed malowaniem.

dachowka braz 01 zak

Po malowaniu, kolor brązowy.

dachowka grafit 02 przed

Przed malowaniem.

dachowka grafit 02 zak

Po malowaniu, kolor grafitowy.

dachowka czerwony tlenkowy 01 w trakcie1

Do zamówienia zawsze dołączamy karty techniczne. Znajdą je również Państwo na naszej stronie internetowej, pod opisem każdego produktu. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do malowania.