Posadzki żywiczne są już od wielu lat stosowane jako zabezpieczenie i warstwa wykończeniowa betonowych podłóg w magazynach, fabrykach czy garażach. Zdobywają również coraz większą rzeszę zwolenników stosowania ich w mieszkaniach i domach. Posadzki te mają wiele zalet – są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na wiele chemikaliów i wodę. Rosnące zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania powoduje coraz więcej zapytań o różne możliwości, w tym o różnorodne kolory. 

Dlatego też w odpowiedzi na ten trend wprowadziliśmy do swojej oferty kilka nowości. Co ważne, wszystkie niżej wymienione produkty barwimy w naszej siedzibie we Wrocławiu, dzięki czemu czas oczekiwania na zamówienie jest krótki.

Epoxol Floor – wysoka jakość posadzek epoksydowych

Epoxol Floor to samopoziomująca wylewka na bazie żywicy epoksydowej. Jej bezrozpuszczalnikowa formuła zapewnia, że jest przyjazna dla użytkownika i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas aplikacji. Dzięki temu można ją wylewać nawet jeśli w sąsiednich pomieszczeniach przebywają ludzie. 

Charakterystyka posadzki Epoxol Foor

Grubość warstwy powinna wynosić od 1 do 3 mm. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest to, że można go mieszać z drobnym piaskiem kwarcowym, który jest w tym przypadku wypełniaczem. Pozwala to obniżyć koszty materiału.

Sprawdź nowe kolory w ofercie

Wylewka Epoxol Floor była do tej pory dostępna w kolorze białym RAL9003 oraz szarym RAL7040. Od niedawna możemy na miejscu przygotować również inne kolory z palety RAL. Są to nie tylko modne, przemysłowe szarości, ale też rzadziej spotykane odcienie zieleni czy czerwieni.

Epoksyd samopoziomujący Epoxol Floor

Poliuretanowa wylewka Paviflex

Paviflex to bezrozpuszczalnikowa, samopoziomująca wylewka poliuretanowa. Podobnie jak Epoxol Floor tworzy jednorodną “taflę”, zapewniając gładkie i estetyczne wykończenie posadzki. Podstawowa różnica między wylewką epoksydową Epoxol Floor a wylewką poliuretanową Paviflex to elastyczność. Wydłużenie przy zerwaniu próbki Paviflexu to 33% (przy sile zrywającej 2,9 MPa). Dzięki temu wylewka mostkuje rysy włosowate i jest bardziej odporna na zarysowania czy uderzenia. 

Zastosowanie samopoziomującej posadzki Paviflex

Grubość warstwy powinna wynosić minimum 2 mm. W jednej warstwie można wylać maksymalnie 4 mm (zużycie teoretyczne 5-6 kg/m2).

Wylewki poliuretanowe bardzo często są stosowane jako warstwa wykończeniowa między innymi boisk. Wylewka Paviflex jest obecnie dostępna w 12 kolorach z palety RAL.

Wylewka samopoziomująca Paviflex

Neopox W Plus – wodorozcieńczalna farba na bazie żywicy epoksydowej

Neopox W Plus to dwuskładnikowa farba na bazie żywicy epoksydowej. Jest to produkt na bazie wody, co oznacza że nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas aplikacji (tak jak produkty na bazie rozpuszczalników), a narzędzia czy zachlapania można zmyć wodą. 

Produkt można łatwo nałożyć przy pomocy wałka malarskiego. Podłoże mineralne (beton, tynki) należy wcześniej zagruntować podkładem Acqua Primer

Neopox W Plus sprawdzi się również do przemalowania kafli na przykład w kuchni. W tym celu należy wcześniej zastosować podkład Super Spoiwo RO3333. Dzięki bardzo szerokiej gamie kolorów bez problemu wybierzesz kolor dopasowany do swojego wnętrza.

Neopox W Plus na kaflach

Sprawdź także farbę do posadzek Neodur Special

Neodur Special co prawda barwimy już od dawna, ale postanowiliśmy o nim przypomnieć przy okazji wyżej wymienionych produktów z mieszalnika. Jest to dwuskładnikowa, rozpuszczalnikowa farba na bazie żywicy poliuretanowej. W przeciwieństwie do Epoxolu Floor i Paviflexu jest to produkt cienkopowłokowy – nakładany wałkiem lub pędzlem. Cały system po aplikacji i utwardzeniu to grubość około 150-200 mikronów (razem z gruntem).

Jakie są przewagi poliuretanowej farby do podłogi?

Niewątpliwą zaletą Neoduru Special jest to, że został stworzony na bazie w pełni alifatycznych żywic. W praktyce oznacza to, że jest odporny na promieniowanie słoneczne i nie odbarwia się ani nie żółknie nawet po wielu latach. Dzięki temu może być stosowany także na zewnątrz, a nie tylko w pomieszczeniach.

Poliuretanowa farba Neodur Special
Farba posadzkowa Neodur Special

Postaw na profesjonalne i trwałe zabezpieczenie posadzek

Zarówno żywice epoksydowe jak i poliuretanowe to bardzo ciekawe rozwiązanie do zabezpieczania posadzek. W domach i mieszkaniach zapewniają modne, industrialne wykończenie, a w halach czy magazynach doskonale chronią posadzkę betonową przed zniszczeniem przez wózki widłowe czy intensywny ruch pieszy. Jeżeli zastanawiasz się, który produkt wybrać, to z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednią żywicę do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami!