UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR ogniochronna lakierobejca

Ogniochronny lakier do drewna w wielu kolorach. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. 

Wybierz kolor | Cena produktu aktualizuje się po wybraniu koloru

Wybierz pojemność

Nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami

1 217,70 zł brutto 990,00 zł netto
Masz pytania? Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń: phone +48 717 026 346

UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR ogniochronna lakierobejca

Uniepal-Drew Aqua Kolor to ogniochronny lakier do drewna w kolorach. Produkt jest barwiony pod zamówienie klienta, nie wysyłamy go za pobraniem. Przy podsumowaniu zamówienia jest możliwość zapłaty przez PayU lub przelewem tradycyjnym. Możliwość stosowania lakieru na układy dachowe z pokryciem z gontów lub desek drewnianych. Do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego oraz materiałów drewnopochodnych: sklejki, płyt wiórowych i płyt OSB. Nie należy stosować do drewna egzotycznego. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Lakier nie nadaje się do lakierowania posadzek, pochwytów i innych elementów intensywnie użytkowanych. W tym celu należy zastosować poliuretanowy lakier Uniepal-Drew Aqua 1-K. Wyroby pokryte lakierem impregnacyjnym Uniepal-Drew Aqua Kolor w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności:

  • elementy z drewna i płyt OSB o grubości co najmniej 12 mm - jako niezapalne (B-s1.d0).

Klasyfikacja NRO: Okładzina ścienna z drewna o grubości co najmniej 20 mm i gęstości co najmniej 450 kg/m3 oraz płyty OSB o grubości co najmniej 22 mm, pomalowane lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowana jako nierozprzestrzeniająca ognia. Klasyfikacja pokryć dachowych: Układ dachowy z pokryciem z gontów lub desek drewnianych o grubości co najmniej 20 mm zabezpieczony lakierem impregnacyjnym UNIEPAL DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2 został sklasyfikowany w zakresie zachowania na oddziaływanie ognia zewnętrznego - Broof(t1). Wyrób starannie wymieszać przed użyciem. Preparat gotowy do użytku- nie rozcieńczać!

Uniepal-Drew Aqua Kolor - przygotowanie podłoża:

Zaszpachlować wszelkie defekty powierzchni, oczyścić, odtłuścić i odpylić podłoże. Lakier impregnacyjny Uniepal-Drew Aqua Kolor należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20%. Po wyschnięciu lakier tworzy transparentną powłokę zmieniającą kolor drewna.

Uniepal-Drew Aqua Kolor - aplikacja:

Lakier nanosić w temperaturze powyżej 10ºC. Przed rozpoczęciem właściwych prac zaleca się wykonanie próby w niewielkiej skali celem zoptymalizowania parametrów aplikacji (wydajność, rozlewność, czas schnięcia i in.). Na płaszczyzny pionowe i poziome lakier nanosić dwu lub trzykrotnie w ilości całkowitej co najmniej 200 g/m2. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami jest uzależniony od temperatury i wilgotności otoczenia. W temperaturze 23ºC ( ± 2 ) i wilgotności względnej 50% ( ± 5 ) drugą warstwę można nakładać po 6 - 8 godzinach, trzecią po całkowitym wyschnięciu poprzednich warstw. W przypadku gdy istotna jest wysoka estetyka wykończenia drewna zaleca się wykonać pierwsze naniesienie cienką warstwą, a po wyschnięciu przeszlifować materiałem ściernym o gradacji > 240 celem usunięcia włosków. Bezpośrednio po zakończeniu prac należy dokładnie oczyścić narzędzia natryskowe lub pędzel wodą.

Uniepal-Drew Aqua Kolor - uwagi:

  • Wydajność: max 5 m2/l przy całkowitym wymalowaniu w zależności od chłonności podłoża,
  • Rozpuszczalność: rozpuszcza się w wodzie,
  • Po wyschnięciu tworzy barwną transparentną powłokę,
  • Powierzchnie pokryte innymi lakierami mogą zmienić klasyfikację ogniową. Stan techniczny powłoki należy sprawdzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. W przypadku uszkodzeń ubytki należy uzupełnić.
Masz pytania? zadzwoń:

Masz pytania? Pomożemy Ci dobrać idealny produkt do zastosowania.

Zadzwoń: phone +48 717 026 346

Specyfikacja

Wydajność

5 m2/l w pełnej warstwie (dwukrotne pokrycie)

Dostępne opakowania

2,5l ; 10l

Baza farby

Na bazie wody

Czas przemalowania

6-8 h

Dokumentacja techniczna

Zastanawiasz się nad wyborem produktów?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a my nawet tego samego dnia dopasujemy produkty do Twojego projektu.

Kontakt Krzysztof Kowalski

Potrzebujesz porady?

Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie
Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zyskaj rabat dla firmy dzięki rozmowie z doradcą.

Klienci kupowali z tym produktem również

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone