NOXYDE elastomer antykorozyjny do C5

Antykorozyjna farba do metalu, chroni przed rdzą do klasy C5. Pozwala na malowanie nawet źle przygotowanej powierzchni (z pozostałościami rdzy).

Wybierz kolor | Cena produktu aktualizuje się po wybraniu koloru

Wybierz opakowanie

Nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami

467,40 zł brutto 380,00 zł netto

Tu dokonasz bezpiecznych zakupów. Sklep spełnia kryteria jakości Trusted Shops.

Masz pytania? Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń: phone +48 717 026 346

NOXYDE elastomer antykorozyjny do C5

Noxyde to jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna, elastomerowa farba antykorozyjna. Stanowi doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne obiektów takich jak mosty, dachy metalowe, fasady metalowe, konstrukcje stalowe. Wytrzymuje w środowiskach wysoce korozyjnych, w tym przemysłowych i morskich (klasy C5-I i C5-M). Idealna do stosowania w strefach przemysłowych. Dostępna również wersja antystatyczna do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem, np. w kopalniach. Do zakupionych farb dołączamy grzebień malarski gratis, którym łatwo można kontrolować grubość mokrej powłoki podczas aplikacji.

Oprócz kolorów podanych na stronie dostępne są również na zamówienie: zielono-szary 20, beżowo-szary 30, zielony RAL6011. Czas oczekiwania to ~3 tygodnie, prosimy o kontakt mailowy na biuro@trokentech.pl

Elastomerowa farba antykorozyjna

Oparta na zdyspergowanych wielołańcuchowych polimerach akrylowych. Po aplikacji tworzy grubą (300 mikronów na sucho w dwóch warstwach), gumowatą, wodoszczelną membranę. Farba ta może być malowana bezpośrednio na rdzę, bez piaskowania, co bardzo ogranicza koszty przygotowania powierzchni. Stąd w przypadku renowacji Noxyde jest zarówno niezwykle trwałym, jak i ekonomicznym środkiem antykorozyjnym. Powłoka powstająca podczas noxydacji jest jednoskładnikowa i nie wymaga gruntowania. Bardzo dobra przyczepność farby Noxyde zezwala także na malowanie prosto na wysezonowaną, ocynkowaną powierzchnię, przy zachowaniu wszelkich właściwości ochronnych powłoki. Minimalny okres trwałości poprawnie zaaplikowanej powłoki to 10 lat. Po tym okresie powierzchnia musi zachowywać praktycznie niezmienione parametry. Z praktyki wiadomo, iż trwałość powłoki jest nawet kilkukrotnie większa. Powłoka jest nieprzepuszczalna dla wody, powietrza i bardzo odporna na warunki atmosferyczne, urazy mechaniczne, narażenia chemiczne i promieniowanie UV. Będąc nieprzepuszczalną dla wody, Noxyde zabezpiecza powierzchnię i nie pozwala na rozwój rdzy.

Elastyczność

Noxyde charakteryzuje się znakomitą elastycznością (>200%), przeciwdziałając pękaniu i złuszczaniu powłoki z powierzchni metalu, narażonej na rozciąganie, kurczenie, przesuwanie i uderzenia mechaniczne. Idealna do zabezpieczania lin, sworzni, śrub, nakrętek, blach osłonowych.

Przyczepność

Nawet gdy powłoka jest nacięta, znakomita przyczepność Noxyde do podłoża, zapobiega powstaniu w miejscu nacięcia wszelkich rodzajów korozji podpowłokowej. Korozja nie jest w stanie się rozwijać

Doskonała ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Powłoka jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne, kwaśne opady, środowisko miejskie i morskie oraz promieniowaniem UV.

Doskonałe pokrycie krawędzi

Korozja zwykle zaczyna się na zewnętrznych krawędziach, gdzie jest minimalna grubość powłoki malarskiej. Próby testowe wykazały 100% pokrycia na krawędziach zaokrąglonych i 41% pokrycia na krawędziach pod kątem prostym. Noxyde idealnie nadaje się jako środek do zabezpieczenia antykorozyjnego podwozi samochodów narażonych na działanie agresywnych czynników chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. Nadaje się także do zabezpieczenia antykorozyjnego elementów nośnych pojazdów jak ramy, skrzynie załadunkowe czy burty ciężarówek. Farbę nakłada się natryskiem bezpowietrznym. Przy nakładaniu pędzlem zostają szary. Jest to spowodowane dużą gęstością farby. Powłoka nie traci swoich właściwości, ale nie jest dekoracyjna. Jeżeli chcesz malować pędzlem/wałkiem sprawdź bliźniaczą farbę: Peganox.

Farbę można nakładać na stal czarną oraz stal ocynkowaną (ocynk minimum 6-miesięczny). Można również stosować na stare, dobrze przylegające powłoki malarskie oraz na zardzewiałe podłoża.

Zużycie

0,8 kg/m2 (dla dwóch warstw; jeżeli na powierzchni jest stara, dobrze przylegająca powłoka to w tych miejscach wystarczy nałożyć jedną warstwę - 0,4 kg/m2). Bardzo istotne przy nakładaniu farby jest mierzenie na mokro grubości powłoki malarskiej. Po nałożeniu dwóch warstw powłoka powinna mieć minimalną grubość 300 mikronów na sucho. W przypadku nałożenia zbyt cienkiej powłoki, farba nie zachowa swoich właściwości. Do zakupionych farb dołączamy karty techniczne oraz grzebień malarski gratis, którym łatwo można kontrolować aplikację.

 

Masz pytania? zadzwoń:

Masz pytania? Pomożemy Ci dobrać idealny produkt do zastosowania.

Zadzwoń: phone +48 717 026 346

Specyfikacja

Zużycie

0,8 kg/m2 przy 300µm na sucho (pełna warstwa, dwukrotne malowanie)

Dostępne opakowania

5kg ; 20kg

Baza farby

Na bazie wody

Pyłosuchość

1h

Czas przemalowania

6h

Dokumentacja techniczna

Zastanawiasz się nad wyborem produktów?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a my nawet tego samego dnia dopasujemy produkty do Twojego projektu.

Kontakt Krzysztof Kowalski

Potrzebujesz porady?

Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie
Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zyskaj rabat dla firmy dzięki rozmowie z doradcą.

Klienci kupowali z tym produktem również

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone