EKO-RADIATOR farba do grzejnika

Wodorozcieńczalny, ekologiczny, produkt lakierowy przeznaczony do malowania grzejników i innych elementów instalacji centralnego ogrzewania w celu dekoracyjno-ochronnym. 

Wybierz kolor | Ceny produktów aktualizją się po wybraniu koloru

Wybierz pojemność

Nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami

34,74 zł brutto 28,24 zł netto
Masz pytania? Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń: phone +48 717 026 346

EKO-RADIATOR farba do grzejnika

Farba do grzejnika eko-Radiator jest nowoczesnym, ekologicznym produktem lakierowym, wodorozcieńczalnym, szybko wysychającym na powietrzu. Farba jest praktycznie nieszkodliwa dla użytkowników i środowiska naturalnego. eko-Radiator jest przeznaczony do nawierzchniowego malowania grzejników c.o. (kaloryferów). Również do elementów instalacji c.o. wykonanych ze stali, stali ocynkowanej, żeliwa i aluminium w celu ochronno-dekoracyjnym. Farba tą można pomalować także inne przedmioty metalowe, przedmioty drewniane i z materiałów drewnopochodnych oraz powierzchnie tynku, betonu, płyt kartonowo–gipsowych itp. po ich odpowiednim przygotowaniu.

Farba do grzejnika eko-Radiator - właściwości:

  • tworzy powłokę gładką, z połyskiem, półmatową,
  • powłoka jest odporna na temperaturę do 100oC, nie żółknie, jest twarda, odporna na wodę oraz wodne roztwory środków do mycia,
  • posiada dobrą przyczepność do różnego rodzaju podłoży metalowych takich jak: stal, żeliwo, aluminium, zarówno nie malowanych jak i uprzednio pomalowanych innymi farbami.

Farbę można nakładać pędzlem, wałkiem, natryskiem powietrznym i bezpowietrznym. Zaleca się stosować 2÷3 warstwy farby.

Farba do kaloryfera eko-Radiator - przygotowanie podłoża:

Powierzchnie stalowe i żeliwne przeznaczone do malowania odtłuścić (umyć) 2 ÷ 3 % wodnym roztworem preparatu Emulsol RN -1. Oczyścić z korozji (rdzy) metodą strumieniowo-ścierną do czystości co najmniej Sa 2 1/2, lub ręcznie i narzędziami z napędem mechanicznym do czystości co najmniej St 2, a następnie odpylić. Oczyszczone podłoże można pomalować bezpośrednio farbą eko–Radiator. W przypadku gdy instalacja c.o. będzie eksploatowana w atmosferze o dużej agresywności korozyjnej np. w atmosferze przemysłowej lub w pomieszczeniach wilgotnych, korzystne jest uprzednie zagruntowanie podłoża farbą wodorozcieńczalną do gruntowania na metal Metakor.
Powierzchnie ze stali ocynkowanej po odtłuszczeniu i oczyszczeniu z produktów korozji malować bezpośrednio farbą eko–Radiator.
Powierzchnie z aluminium, po odtłuszczeniu i oczyszczeniu z produktów korozji można malować bezpośrednio farbą eko–Radiator. Można zagruntować farbą ftalową przeciwrdzewną Lonikor.
Powierzchnie drewniane i mineralne przed właściwym malowaniem zagruntować farbą eko-Radiator rozcieńczoną wodą (w ilości ok. 5 % obj.).
Malowanie renowacyjne - powierzchnie przeznaczone do malowania renowacyjnego umyć, usunąć stare łuszczące się warstwy farby (w przypadku powierzchni stalowych również ewentualne produkty korozji). Powłoki gładkie, błyszczące lekko przeszlifować i odpylić. W razie potrzeby uzupełnić powłokę odpowiednimi produktami malarskimi gruntującymi i/lub wyrównującymi. Farba eko–Radiator może być stosowana do renowacji powierzchni pomalowanych zarówno farbami rozpuszczalnikowymi jak i wodnymi, których powłoki są spójne z podłożem.

Masz pytania? zadzwoń:

Masz pytania? Pomożemy Ci dobrać idealny produkt do zastosowania.

Zadzwoń: phone +48 717 026 346

Specyfikacja

Wydajność

11-14 m2/l przy 30-40 µm na sucho (jedna warstwa)

Dostępne opakowania

0,5 l ; 0,8 l

Baza farby

Na bazie wody

Czas do nałożenia kolejnej warstwy

8 h

Warstwa poprzednia (grunt)

Dokumentacja techniczna

Zastanawiasz się nad wyborem produktów?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a my nawet tego samego dnia dopasujemy produkty do Twojego projektu.

Kontakt Krzysztof Kowalski

Potrzebujesz porady?

Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie
Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zamawiaj hurtowo z bezpłatnym doradztwem

Zyskaj rabat dla firmy dzięki rozmowie z doradcą.

Klienci kupowali z tym produktem również

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone