Ściany w kuchniach oraz posadzki w zakładach produkujących pożywienie bardzo często ulegają zabrudzeniu tłuszczami i resztkami jedzenia. Płytki niestety nie są zawsze łatwe do wyczyszczenia. W fugi wnika brud, co negatywnie wpływa na estetykę pomieszczenia. Podczas wykańczania kuchni warto pomyśleć o farbie zmywalnej do ścian i posadzek. Tego typu produkt pozwoli nam zaoszczędzić czas na codziennym sprzątaniu i utrzymać sterylność powierzchni. Idealnym rozwiązaniem jest zaaplikowanie żywicy epoksydowej Neopox W Plus na ścianę lub istniejące płytki.

Wodoodporna farba do kuchni i nie tylko

Neopox W Plus to łatwo zmywalna farba epoksydowa, odporna na działanie wody, alkaliów, detergentów, rozcieńczonych kwasów, rozpuszczalników. Dodatkowo powłoka po pełnym utwardzeniu ma bardzo dobre parametry odporności na ścieranie. Bardzo dobra farba do malowania posadzek i ścian fabryk, sklepów, laboratoriów, rzeźni, garaży i miejsc o podwyższonej wilgotności. Ekonomiczna, w bardzo dobrej cenie, świetnie spisze się również w domu. 

Produkt jest łatwy w aplikacji, podczas malowania nie wydziela uciążliwego zapachu (produkt wodorozcieńczalny), dzięki czemu bez problemu może służyć do przemalowania ścian, chociażby w kuchni. Świetnie sprawdzi się na ścianie między blatem kuchennym a szafkami oraz na każdej powierzchni, gdzie kontakt z tłuszczem i brudem jest częsty.

Neopox W Plus posiada atest PZH do stosowania w przemyśle spożywczym. Jest to wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa farba epoksydowa o satynowym wykończeniu, dostępna w wielu kolorach z palety RAL.

Neopox W Plus opakow
atest pzh przemysl spozywczy

Jak nakładać zmywalną farbę Neopox W Plus

1.      Przygotowanie podłoża: 

  • Jeżeli beton na posadzce został świeżo wylany, albo na ścianach jest nowy tynk- należy odczekać 28 dni przed pomalowaniem takich powierzchni.
  • Podłoże powinno być czyste, wolne od pyłów, kurzu, olejów i tłuszczy.

2.      Gruntowanie: 

Przed aplikacją każde podłoże należy odpowiednio zagruntować:

  • Beton i podłoża mineralne – wodorozcieńczalny grunt epoksydowy Acqua Primer.

Grunt Acqua Primer rozcieńczyć w 5-10% wodą i nałożyć jedną warstwę natryskiem, pędzlem lub wałkiem. Jeżeli chłonność podłoża jest wysoka, to można zastosować dwie warstwy. Acqua Primer może być aplikowany na zawilgocone podłoża. 

  • Kafle lub bardzo gładki, nieporowaty, polerowany beton – grunt adhezyjny Super Spoiwo RO3333.

3.      Aplikacja wodoodpornej farby Neopox W Plus

Po wyschnięciu podkładu Neopox W Plus należy aplikować wałkiem lub pędzlem. Produkt rozcieńczamy w 10-15% wodą wodociągową. Aplikacja w dwóch warstwach w odstępie 24h (ten czas może się zmieniać w zależności od temperatury, wszelkie informacje zawarte są w karcie technicznej produktu). Pełne utwardzenie powłoki nastąpi po 7 dniach.

neopox w plus na kaflach

Na co zwrócić uwagę podczas malowania ścian lub posadzki?

  • Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza podczas aplikacji wydłużają czas schnięcia.
  • Podłoża pomalowane wcześniej farbami epoksydowymi powinny zostać przeszlifowane przed nakładaniem farby Neopox W Plus w celu zapewnienia dobrej przyczepności.
  • Drugą warstwę należy zaaplikować w przeciągu 2 dni od nałożenia pierwszej. W innym wypadku powłokę należy przeszlifować.

Zmywalna farba epoksydowa Neopox W Plus to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć ściany lub posadzkę w kuchni. Powstała powierzchnia jest niezwykle trwała i odporna na ścieranie oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Dzięki swoim właściwościom oraz atestowi PZH ten produkt jest również bardzo dobrą propozycją do przemysłu. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!