Remont dachu płaskiego

Remont dachu płaskiego 

Dach należy do najważniejszych elementów konstrukcyjnych, funkcjonalnych i estetycznych budynku. Podstawowymi funkcjami dachu są:

 • stabilizacja konstrukcji całego budynku,
 • ochrona wnętrza przed opadami i innymi destrukcyjnymi zjawiskami atmosferycznymi,
 • ochrona przed utratą ciepła bądź nadmiernym nagrzewaniem,
 • i w końcu funkcja estetyczna.

Utrzymywanie dachu w odpowiednim stanie technicznym umożliwiającym realizację powyższych funkcji ma zasadnicze znaczenie dla trwałości budynku oraz kosztów eksploatacji.

Dach płaski jest bardzo popularny w budownictwie wielorodzinnym, publicznym czy przemysłowym

Zdobywa także coraz większą rzeszę zwolenników wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ponieważ jest o ok. 20% tańszy w budowie, niestraszny jest mu sztorm czy huragan, ma mniejszą powierzchnię i oferuje większe możliwości aranżacyjne (można wykonać powierzchnię użytkową np. taras czy zielony ogród, na które może nie być miejsca przy małych wąskich działkach) 

Przygotowanie do naprawy dachu płaskiego 

Przygotowując się do remontu dachu płaskiego, musimy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • Jaki jest stan techniczny konstrukcji i poszycia (dobrze jest zatrudnić profesjonalną firmę, która wykona taki przegląd, niestety trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 500- 2000 zł w zależności od powierzchni dachu) 
 • Czy chcemy w przyszłości wzbogacić funkcję dachu np. o fotowoltaikę, funkcję tarasową czy też zielony ogród?
 • Czy oprócz remontu dachu wymagane będzie remontowanie mediów takich jak kominy, wyloty wentylacji obróbki etc.?
 • Kiedy chcemy to zrobić – w jakiej porze roku?
 • Jaką chcemy otrzymać trwałość?
 • Jakie będą koszty utrzymania nowego dachu?

Odpowiedzi na te pytania będą miały zasadniczy wpływ na zakres, wybór technologii remontu Państwa dachu. Zwracamy uwagę na ten etap, gdyż właśnie na etapie diagnozy oraz wymagań popełniane są najbardziej kosztowne błędy, a i pokusa pójścia na skróty, bądź „jakoś to będzie” też jest bardzo częstym zjawiskiem.

Diagnoza stanu technicznego

Remont dachu a niewielkie uszkodzenia/przecieki najczęściej w okolicach obróbek kominowych i innych obróbek

Jeśli z przeglądu dachu płaskiego będzie wynikać, że jest on w dobrym stanie technicznym, a ewentualne ryzyka wiążą się z np. obróbkami wokół kominów, wylotów wentylacyjnych, polecamy Państwu zastosowanie produktu Fillcoat – masy uszczelniającej z włóknami lub bez. Masa ta cechuje się: 

 • Doskonałą przyczepnością do każdego podłoża 
 • Możliwością nakładania w każdych warunkach atmosferycznych 
 • 1300% elastycznością – a więc doskonale będzie znosić wszelkie naprężenia związane z różną rozszerzalnością termiczna materiałów – np. blacha/cegła, cegła/papa, papa/blacha 
 • Odporną na wysokie i niskie temperatury, brak zawartości bitumów powoduje brak efektu rozpływania się w wysokich temperaturach, jak ma to miejsce w przypadku popularnych dyspersji bitumicznych, nie utlenia się tak jak masy bitumiczne 

Dzięki zastosowaniu Fillcoat lub Fillcoat Fibres możecie Państwo błyskawicznie i samodzielnie wykonać naprawę np. przeciekającego dachu w miejscach obróbek kominowych oszczędzając znaczne koszty związane z wizytą fachowej firmy, która zrobi to samo, ale za znacznie większą cenę. 

Fillcoat

FILLCOAT/ FILLCOAT FIBRES

Natychmiastowo wodoodporna elastyczna masa elastyczna do dachów, tarasów nieprzejezdnych, rynien, gąsiorów, kominów, rur, odporna na UV, kwaśne deszcze.

Dach z papy - Trzy technologie naprawy 

Poszycie jest zdegradowane, ma liczne pęknięcia, purchle i inne uszkodzenia?

Dach z papy do generalnego remontu - zdegradowany i zniszczony  Dach papowy do generalnego remontu - zdegradowany i zniszczony

Jeśli poszycie dachu papowego wygląda tak, jak na powyższych zdjęciach należy podjąć decyzję o generalnym remoncie i tu mamy do dyspozycji zasadniczo trzy główne technologie:

 1. Pierwsza z nich jest zerwanie starej papy, ewentualna naprawa podłoża i położenie nowej papy dwuwarstwowo.
 2. Drugą technologią jest położenie na starej papie nowej papy wierzchniego krycia.
 3. Trzecią zaś jest zastosowanie technologii membran dachowych w płynie. O której szerzej napiszemy poniżej.

Najpierw jednak skupmy się na znakach zapytania dotyczących pierwszych dwóch technologii renowacji hydroizolacji dachów.

Koszty remontu w technologii papowej

Niebagatelną rolę będą pełniły tu koszty remontu dachu, gdyż trzeba zerwać starą papę.

Średni koszt zerwania papy w 2023 wynosił od 30 zł do 50 zł za m2, przy czym mówimy tu o niezbyt skomplikowanych dachach i pojedynczej warstwie papy. Następnie zdemontowaną papę należy zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (papa to odpad niebezpieczny o kodzie 17 03 80) i znów pojawiają się koszty około 1000 zł za 1T (czyli niespełna 200 m2 papy). Po zdemontowaniu papy podłoże z pewnością będzie wymagało przygotowania, szpachlowania nierówności i miejsc, w których utworzyły się zastoiny wody, a następnie ułożenia dwóch warstw papy.

Remont dachu z papy - koszt

Należy się liczyć w zależności od regionu i jakości użytych pap (podkładowej  i nawierzchniowej) z wydatkiem rzędu 300 zł/m2 za pełną usługę (robocizna + materiały). 

W przypadku drugiej technologii z pewnością koszt będzie mniejszy o pozycje utylizacji papy oraz zerwania starej papy, lecz też nie będzie mały, ponieważ taką powierzchnię również trzeba przygotować pod położenie nowej papy termozgrzewalnej.

Uwaga!!! Przy wyborze drugiej technologii, czyli papa na papę trzeba sprawdzić, czy strop / konstrukcja dachu wytrzyma dodatkowe obciążenie w wysokości ok 6kg/m2. 

Ograniczenie opcji dalszego wykorzystania dachu oraz wzrost nakładów 

Jeśli w przyszłości chcielibyśmy wykorzystać płaski dach papowy jako powierzchnię tarasową, to musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami przykrycia papy jakąś technologią tarasową, stałym przykrym zapachem w czasie dni słonecznych oraz dość skomplikowanymi czynnościami konserwacyjnymi zapobiegającymi zbieraniu się brudu na powierzchni papy pod systemem tarasowym. 

Naprawa dachu z papy a fotowoltaika

Jeśli chcielibyśmy zamontować fotowoltaikę, musimy się liczyć z tym, że sprawność Państwa instalacji będzie od 6 do 23% mniejsza niż zakładana a zwiąże jest to z tym, że papa może nagrzewać się do nawet 80C – tutaj piszemy o tym szerzej.

Porównanie technologii hydroizolacji dachu płaskiego 

2 x papa papa na papę płynna membrana np. Polyurea R 
Waga m2 12 kg 6 kg max 2,5 kg
m2 w jeden dzień 150 300 800
Odbicie promieni UV nie nie tak
Efekt zimnego dachu nie nie tak
Trwałość powyżej 25 lat powyżej 15 lat powyżej 25 lat
Możliwość użytkowania tarasowego nie nie tak
Możliwość wykonania zielonego dachu dodatkowe koszty dodatkowe koszty tak - certyfikat
Koszt najwyższy najniższy średni

Technologie płynnych membran dachowych w remontach hydroizolacji dachów

Technologie płynnych membran dachowych np. Neoproof PU W-40 i Neoproof Polyurea R od lat zdobywają coraz większe grono zwolenników dzięki następującym zaletom:

 • Wysoka trwałość nawet ponad 25 lat 
 • Niski koszt utrzymania w dobrostanie technicznym (o wiele niższy niż w tradycyjnych technologiach) 
 • Bezspoinowa technologia – brak ryzyka przecieków na łączeniach tak jak w przypadku papy na dach
 • Brak znaczącego obciążenia konstrukcji dachu 
 • Uniwersalność stosowania. Można stosować na każde podłoże uprzednio przygotowane – papę, gont, blachę, beton, EPDM, PVC i inne
 • Możliwość wykorzystania w dachowych systemach tarasowych bez zbędnych dodatkowych nakładów 
 • Możliwość wykorzystania przy budowie dachów zielonych – certyfikat na przerastanie korzeniami 
 • Wysoka odporność chemiczna i UV 
 • Obniżenie temperatury dachu – wzrost trwałości konstrukcji oraz bardziej efektywne wykorzystanie OZE 
 • Łatwość prac konserwacyjnych i utrzymaniowych

Powyższe zalety sprawiają, że inwestycja w płynne membrany do hydroizolacji czy remontu dachów płaskich jest optymalna ze względu na średni koszt inwestycji i niskie koszty utrzymania co szczególnie ważne jest w czasach kiedy wszelkie usługi i koszty rosną z dnia na dzień, a dostępność wykwalifikowanych firm wykonawczych jest ograniczona.

Firma Trokentech nie tylko oferuje systemy remontu dachów, ale tez wsparcie przy diagnozie dachu jak i wyborze odpowiedniego wykonawcy.

Hydroizolacja dachu płaskiego krok po kroku

Naprawa dachu krytego papą

Dachy kryte papą z czasem tracą szczelność i zaczynają przeciekać. Przyczyną tego może być ich degradacja pod wpływem czynników atmosferycznych albo nieprawidłowe wykonanie. Przecieki zazwyczaj trudno zlokalizować, bo woda może wpływać w zupełnie innym miejscu, niż później wypływa. Zamiast nakładać kolejne warstwy papy, które niekoniecznie rozwiążą nasz problem, możemy zastosować wodoszczelne membrany.

Uszczelnianie dachu papowego - przygotowanie podłoża

KROK 1 – przygotowanie podłoża

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac, musimy dokładnie umyć podłoże. W tym celu najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniowa. Możemy również zastosować koncentrat do mycia Emulsol RN-1, ale musimy pamiętać, żeby go potem dokładnie spłukać. Czekamy, aż podłoże wyschnie i przystępujemy do dalszych prac.

KROK 2 – zastosowanie preparatu grzybobójczego

W kolejnym kroku należy zabezpieczyć podłoże preparatem grzybobójczym Grzybostop. Jest to preparat, który możemy stosować natryskowo lub wałkiem czy pędzlem. Po spryskaniu dachu preparatem należy odczekać 24 h.

KROK 3 – uzupełnienie łączeń i obróbek

W miejsca łączeń i obróbek blacharskich aplikujemy masę poliuretanową Neotex PU Joint. Jest to masa do wyciskania za pomocą pistoletu. 

 Uzupełnianie łączeń i obróbek blacharskich masą poliuretanową Neotex PU Joint

Zabezpieczenie miejsc obróbek masą Neotex PU Joint.

KROK 4 – aplikacja membrany hydroizolacyjnej

W następnym kroku można aplikować Neoproof Polyurea R bezpośrednio na papę. W przypadku membran wodnych należy zastosować uprzednio grunt Revinex rozcieńczony w proporcji 1:4 i odczekać do jego przeschnięcia (ok. 2h).

Aplikację membrany należy rozpocząć od miejsc obróbek i łączeń. W tych miejscach „na mokro” należy wkleić włókninę wzmacniającą Neotextile i od razu przykryć drugą warstwą powłoki.

 Aplikacja membrany w miejscach obróbek i łączeń

Aplikacja pierwszej warstwy Neoproof Polyurea R

Aplikacja pierwszej warstwy Neoproof Polyurea R po pokryciu miejsc obróbek i łączeń

Drugą warstwę należy aplikować po ok. 18 h (25 st. C) najlepiej krzyżowo do pierwszej. Powłoka posiada swoje właściwości hydroizolacyjne już po godzinie od aplikacji może spaść na nią deszcz.

 Dach papowy zabezpieczony membraną Neoproof Polyurea R

Dach zabezpieczony membraną Neoproof Polyurea R

Naprawa dachu metalowego

Na przykładzie dachu krytego trapezową blachą aluminiową przedstawimy jak wykonać szczelną membranę zapobiegającą jego przeciekaniu.

Jak widać, dach był w kiepskim stanie. Został załatany pasami papy, która źle przylegała i nie spowodowała uszczelnienia. Dach przeciekał również przy łącznikach mechanicznych, obróbkach blacharskich oraz kominkach wentylacyjnych.

Dach kryty trapezową blachą aluminiową

Przeciekający dach kryty trapezową blachą aluminiową - łaty z papy

Przeciekający dach kryty trapezową blachą aluminiową łatany papą

KROK 1 - przygotowanie podłoża 

Dobre przygotowanie podłoża jest to bardzo istotne, gdyż wszelkie zabrudzenia pozostawione na powierzchni mogą pogorszyć przyczepność i trwałość powłoki. 

Do mycia podłoży metalowych polecamy skoncentrowany środek myjący Emulsol RN-1. Rozcieńcza się go z wodą do stężenia 2-3%. Najlepiej jest zmyć dach pod ciśnieniem. Następnie spłukujemy dach samą wodą i pozostawiamy do wyschnięcia.

KROK 2 – aplikacja preparatu odrdzewiającego

Jeśli na powierzchni dachu występuje rdza – trzeba ją bezwzględnie usunąć. W miejscach trudnodostępnych bądź niedokładnie oczyszczonych z rdzy należy zastosować preparat odrdzewiający Top-Kor (pod Neoproof Polyurea R/C1) lub Neodur Metal Force (w przypadku aplikacji powłok na bazie wody). 

Top-Kor można przemalować po 12h od jego aplikacji. Wydajność wynosi 10 m2/l.

Neodur Metal Force można przemalować po 24h. Zużycie wynosi 50 ml/m2.

Możemy również zastosować innowacyjny produkt RAYSTON PU AL PRIMER 1K, który możemy stosować na miejsca skorodowane bez konieczności przygotowywania do klasy S2i1/2 w sposób znakomity zastępuje produkt Top-Kor.

KROK 3 – gruntowanie podłoża

Pod membrany na bazie wody na aluminium należy zastosować grunt Vinyfix Primer rozcieńczony 15% rozcieńczalnikiem systemowym Neotex 1080 (pod powłoki wodne). Po ok. 12h (25 st. C) od aplikacji gruntu można aplikować pierwszą warstwę powłoki nawierzchniowej.

W przypadku powłoki Neoproof Polyurea R jako grunt należy zastosować grunt Rayston PU Al Primer 1K.

Na powierzchnię papy stosujemy natomiast podkład Revinex. Ustabilizuje on posypkę na papie oraz zapewni dobrą przyczepność farbie nawierzchniowej. Produkt rozcieńcza się z wodą w stosunku 1 część Revinexu:4 części wody. Zużycie teoretyczne po rozcieńczeniu wynosi 0,04 kg/m2.

 Dach pokryty blachą trapezową i papą zagruntowany Revinexem

Papa zagruntowana Revinexem

KROK 4 – wypełnienie ubytków 

Ubytki i szczeliny należy uzupełnić masą akrylową Jointex. Masę należy aplikować szpachelką. Po przeschnięciu można przejść do aplikacji membrany hydroizolacyjnej.

KROK 5 – aplikacja membrany hydroizolacyjnej

Na przedstawionym dachu dokonano hydroizolacji za pomocą membrany Neoroof.

Jeśli na dachu nie występują widoczne spękania i nie ma potrzeby mostkowania różnych materiałów, to można nałożyć 1 warstwę gruntu i 2 warstwy Neoroof. W przypadku opisywanego dachu zastosowane zostały 3 warstwy Neoroof z siatką wzmacniającą Neotextile. 

W przypadku stosowania systemu z siatką wzmacniającą nakładamy najpierw jedną warstwę, następnie „na mokro” wklejamy siatkę i zamalowujemy ją od razu drugą warstwą, którą najlepiej jest aplikować prostopadle do pierwszej. Bardzo ważne jest, aby pod siatką nie zamknąć żadnych pęcherzyków powietrza – przy wyższych temperaturach powietrze będzie się rozprężać i może uszkodzić powłokę. Trzecią warstwę aplikujemy po wyschnięciu (min. 24h). 

 Dach uszczelniony membraną hydroizolacyjną

Dach odnowiony i uszczelniony membraną hydroizolacyjną 

Gotowy, odnowiony i uszczelniony dach

Remont dachu pokrytego membraną PVC/EPDM

Membrana PVC/EPDM to popularne pokrycie dachów, jednak gdy po jakimś czasie zacznie przeciekać, możemy ją łatwo uszczelnić, nakładając membranę wodoszczelną Neoproof PU W-40 lub Neoproof Polyurea R. W tym celu najpierw musimy odpowiednio przygotować podłoże.

 Dach pokryty membrana PVC/EPDM

Dach przed malowaniem

 Dach pokryty membraną PVC/EPDM

KROK 1 – dokładnie umycie powierzchni

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac,  musimy dokładnie umyć podłoże. W tym celu najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniowa. Możemy również zastosować koncentrat do mycia Emulsol RN-1, ale musimy pamiętać, żeby go potem dokładnie spłukać. Czekamy, aż podłoże wyschnie i przystępujemy do dalszych prac.

Przygotownie dachu pokrytego membraną PVC/EPDM - mycie

KROK 2 - przemycie podłoża rozcieńczalnikiem MEK

Myjemy podłoże rozcieńczalnikiem MEK (metyloetyloketon). Zabieg ten ma na celu delikatne rozpuszczenie membrany PCV, tak aby zapewnić przyczepność warstwie nawierzchniowej.

Zużycie teoretyczne rozcieńczalnika wyniesie około 100 gram/m2.

KROK 3 – aplikacja gruntu Vinyfix Primer

Na klejącą się membranę PCV aplikujemy grunt Vinyfix Primer rozcieńczony 15% rozcieńczalnikiem systemowym Neotex 1080. Po ok. 12 h (25 st. C) od aplikacji gruntu można aplikować pierwszą warstwę powłoki nawierzchniowej.

KROK 4 – aplikacja wodoszczelnej membrany Neoproof PU W-40

Po 12h od aplikacji gruntu przystępujemy do nakładania pierwszej warstwy wodoszczelnej membrany Neoproof PU W-40. Po 24h od pierwszej warstwy rozpoczynamy malowanie drugiej warstwy. Jest to wodorozcieńczalny produkt w formie płynnej, który aplikujemy jak tradycyjną farbę. Zużycie teoretyczne dla dwukrotnego malowania wyniesie około 1,3 kg/m2. Jeśli na membranie PCV są spękania lub miejsca wymagające obróbki (kominki, murki, klimatyzatory) to stosujemy również siatkę wzmacniającą Neotextile. W tych miejscach trzeba zaaplikować trzy warstwy Neoproof PU W-40.

 Dach pokryty membraną PVC/EPDM - aplikacja wodoszczelnej membrany Neoproof PU W-40 - kominki i świetliki

W pierwszej kolejności obrabiamy kominki, świetliki itp.

 Dach pokryty membraną PVC/EPDM malowanie pierwszej warstwy membrany Neoproof PU W-40

Malowanie pierwszej warstwy

 Dach pokryty membraną PVC/EPDM układanie siatki wzmacniającej

Układanie siatki wzmacniającej

Dach pokryty membraną PVC/EPDM - pokrywanie siatki Neotextile drugą warstwą farby 

Pokrywanie siatki Neotextile drugą warstwą farby

 Dach pokryty membraną PVC/EPDM - pokrywanie siatki Neotextile i usuwanie pęcherzy powietrza

Ważne jest, aby pod siatką nie zostały pęcherze powietrza

 Dach pokryty membraną PVC/EPDM - gotowa hydroizolacja membraną Neoproof PU W-40

Gotowy, odnowiony i uszczelniony dach

W przypadku aplikacji membrany Neoproof Polyurea Rnależy pominąć KROK 3 (nie gruntujemy podłoża). Po lekkim rozpuszczeniu membrany PVC należy aplikować Neoproof Polyurea R bezpośrednio.

Uszczelnienie dachu pokrytego pianą PUR

Piana PUR ma wiele zalet – tworzy ciągłą, jednorodną strukturę, dzięki czemu nie ma żadnych łączeń ani mostków termicznych. Sprawdzi się przy pokryciu powierzchni o nietypowych kształtach, bo natryskiem można dotrzeć do wszystkich zakamarków i zapewnia doskonałą izolację cieplną. Jest jednak nieodporna na promieniowanie UV, dlatego też nie może pozostać jako powłoka ostateczna na dachu płaskim. Należy ją zabezpieczyć nawierzchniowo odpowiednią, hydroizolacyjną membraną w płynie, która „odetnie” promienie słoneczne oraz będzie odporna na ewentualne zastoiny wody.

 Dach pokryty pianą PUR

Dach pokryty pianą PUR - przykład 2

Dach pokryty pianą PUR

KROK 1 – przygotowanie podłoża

Na nową pianę można aplikować powłokę nawierzchniową Neoproof Polyurea C1 bezpośrednio, ale w przypadku starej piany PUR należy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. W tym celu myjemy dokładnie dach i pozostawiamy go do wyschnięcia. Jeśli na dachu znajdują się stare, łuszczące się powłoki, to powinny one odpaść. Najprawdopodobniej piana w tych miejscach będzie miała otwarte pory. W tych miejscach należy więc zastosować odpowiedni grunt.

KROK 2 – gruntowanie podłoża

Otwartokomórkową, zdegradowaną pianę należy zagruntować gruntem epoksydowym Acqua Primer NP. Grunt jest na bazie wody, rozcieńczamy go wodą w ilości 10-15%. Po przemalowaniu należy odczekać 24 h (25 st. C). Grunt można aplikować przy min. temperaturze 12 st. C.

Jeśli piana jest w dobrym stanie, to można krok 2 pominąć. 

W przypadku zastosowania jako powłoki hydroizolacyjnej Neoproof PU W-40, podłoże należy zagruntować gruntem Revinex. Grunt rozcieńczamy z wodą w stosunku 1:4 i pozostawiamy na ok. 2 h do przeschnięcia.

Jeśli aplikować będziemy na starem ale dobrze przylegające powłoki, przed zabezpieczeniem Neoproof PU W-40 należy zastosować grunt Revinex. Neoproof Polyurea C1 można aplikować bezpośrednio.

KROK 3 – aplikacja hydroizolacyjnej membrany

Aplikujemy Neoproof Polyurea C1 w jednej warstwie. Zużycie teoretyczne wynosi ok. 0,75 kg/m2. Powłoka jest odporna na opady deszcze już po dwóch godzinach od aplikacji! 

Neoproof PU W-40 należy aplikować w dwóch warstwach. Drugą warstwę aplikujemy po 24 h od aplikacji pierwszej (25 st. C) krzyżowo do pierwszej. Powłoka utwardza się po ok. 7 dniach.

 Dach pokryty pianą PUR zabezpieczony Neoproof PU W-40

Dach z piany PUR zabezpieczony Neoproof PU W-40

 

Dach pokryty pianą PUR zabezpieczony Neoproof Polyurea C1

Dach z piany PUR zabezpieczony powłoką Neoproof Polyurea C1

Hydroizolacje w płynie - podstawowe produkty

NEOROOF

Wodoszczelna, akrylowa powłoka do malowania dachów

Hybrydowa powłoka uszczelniająca do dachów, utwardzająca się pod wpływem promieniowania UV. Można stosować na dachach, na których występują zastoiny wody. Odporna na niskie temperatury, aż do -35°C. Zapewnia całkowite uszczelnienie i ochronę przed wodą. 

Neoroof
Właściwości
 • Łatwa aplikacja,
 • Tworzy gładką, jednorodną, elastyczną membranę, która pokrywa pęknięcia włosowate i zapewnia całkowitą ochronę przed wilgocią oraz odporność na stojącą wodę,
 • Po dwóch dniach ekspozycji na działanie promieni słonecznych powłoka nabiera odporności na przywieranie zanieczyszczeń, przez co dłużej zachowuje świeży wygląd i nie klei się nawet przy działaniu wysokich temperatur,
 • Odporny na wahania temperatur, co jest niezbędne przy powłokach dachowych (od -30°C do +80°C),
 • posiada znak CE – system do powierzchniowego zabezpieczania betonu,
 • Zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +80°C,
 • Przyjazna dla środowiska i użytkownika (produkt jednoskładnikowy na bazie wody),
 • Łatwa aplikacja (do nakładania wałkiem),
 • Szeroki zakres stosowania.

Neoroof - Zużycie teoretyczne:
Beton 0,5 – 0,7 kg/m2 dla dwóch warstw
Papa 1 – 1,25 kg/m2 dla dwóch warstw
Stal 0,5 – 0,6 kg/m2 dla dwóch warstw

Neoroof - Systemowe grunty w zależności od podłoża
Beton Revinex
Papa Revinex
Stal czarna Neotex Metal Primer
Stal ocynkowana i metale kolorowe Vinyfix Primer

Dach płaski aplikacja Neoroof     Hydroizolacja Neoroof

NEOPROOF PU W-40

Wodoszczelna, poliuretanowa powłoka do malowania dachów

Elastomerowa powłoka do dachów, stosowana, gdy wymagana jest najwyższa wytrzymałość mechaniczna i wyjątkowe właściwości wodoszczelne. Tworzy membranę nieprzepuszczalną dla wilgoci, odporną na działanie UV oraz obciążenia mechaniczne.

Neoproof PU W-40
Właściwości
 • Wysoka wytrzymałość mechaniczna,
 • Odporność na zastoiny wody,
 • Otrzymana powłoka nie posiada żadnych łączeń,
 • Odporność na promieniowanie ultrafioletowe i niesprzyjające warunki atmosferyczne,
 • Można aplikować przy pochmurnej pogodzie (utwardza się poprzez ewaporację, nie wymaga w tym celu promieniowania UV),
 • Zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +80°C,
 • Minimalna temperatura otoczenia podczas aplikacji 5°C,
 • Przyjazna dla środowiska i użytkownika (produkt jednoskładnikowy na bazie wody),
 • Szeroki zakres stosowania,
 • Łatwa aplikacja (do nakładania wałkiem),
 • Zapewnienie długiego okresu użytkowania – nawet 22 lata!

Neoproof PU W-40 Zużycie teoretyczne
Beton 1,2 – 1,3 kg/m2 dla dwóch warstw
Papa 1,5 – 1,6 kg/m2 dla dwóch warstw
Stal 0,7 – 0,8 kg/m2 dla dwóch warstw

Neoproof PU W-40 Systemowe grunty w zależności od podłoża
Beton Revinex
Papa Revinex
Stal czarna Neotex Metal Primer
Stal ocynkowana i metale kolorowe Vinyfix Primer

Dach pokryty NEOPROOF PU W-40 wodoszczelna poliuretanowa powłoka do malowania dachów  Dach pokryty NEOPROOF PU W-40 wodoszczelną poliuretanową powłoką

NEOPROOF POLYUREA R i NEOPROOF POLYUREA C1

Innowacyjna powłoka polimocznikowa do aplikacji wałkiem

Neoproof Polyurea to innowacyjny system polimocznikowy do uszczelniania dachów. Tworzy bardzo trwałe, hydroizolacyjne powłoki. W przeciwieństwie do typowych polimoczników nie wymaga stosowania specjalnego sprzętu do natrysku na ciepło – produkty można nakładać przy pomocy pędzla lub wałka.

Polyurea
Właściwości
 • Wysoka wytrzymałość mechaniczna
 • Odporność na zastoiny wody,
 • Jednolita powłoka bez żadnych łączeń
 • Odporność na promieniowanie ultrafioletowe – nie wymaga dodatkowych warstw zabezpieczających przed działaniem promieni słonecznych,
 • Odporność na wczesny opad deszczu – w zależności od wersji deszcz może spaść już po 1-3h od aplikacji!
 • Elastyczność ponad 400%,
 • Szeroki zakres stosowania, można nakładać na różnorodne podłoża
 • Zerowa absorpcja wody,
 • Szeroki zakres stosowania,
 • Łatwa aplikacja (do nakładania wałkiem),
 • Zapewnienie długiego okresu użytkowania – nawet 30 lat!

Neoproof Polyurea Zużycie teoretyczne:
C1 - aplikacja w jednej warstwie R - aplikacja w dwóch warstwach
Beton 0,75 kg/m2  1 – 1,2 kg/m2 dla dwóch warstw
Papa, piana PUR - 1,2 – 1,4 kg/m2 dla dwóch warstw
Stal 0,75 kg/m2  0,5 – 0,7 kg/m2 dla dwóch warstw

Neoproof Polyurea Systemowe grunty w zależności od podłoża:
Beton oraz stara/szlifowana piana PUR z otwartymi komórkami Acqua Primer NP
Papa oraz nowa, zamkniętokomórkowa piana PUR Nakładać bezpośrednio!
Stal czarna

Neopox Primer 815 

lub 

RAYSTON PU AL PRIMER 1K

Stal ocynkowana i metale kolorowe RAYSTON PU AL PRIMER 1K

Dach płaski pokryty NEOPROOF POLYUREA R i C1 powłoka polimocznikowa do aplikacji wałkiem Dach płaski pokryty powłoką polimocznikową NEOPROOF POLYUREA R i C1

Marki własne

Sprawdzone produkty

Znajdziesz u nas produkty od najlepszych dostawców. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałymi efektami.

Bezpieczne zakupy

Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się jakie produkty będą najlepsze do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas - doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Doradztwo techniczne

Wsparcie wykonawców

Potrzebujesz pomocy przy realizacji prac budowlanych? Daj nam znać, a polecimy Ci sprawdzonych wykonawców.

Polska firma

Punkty stacjonarne

Chcesz odebrać produkty osobiście? A może wolisz porozmawiać z nami na żywo? Jesteśmy dla Ciebie dostępni w 3 miastach: Wrocław, Katowice, Warszawa.

Zamówienia hurtowe

Zamówienia hurtowe

Szukasz systemów i produktów pod inwestycje? Wyślij swój numer telefonu. Oddzwonimy z ofertą zawierającą rabat inwestycyjny.

phone