Inwestując w dachówkę betonową, ogrodzenie z kamienia czy elewację z cegły, zależy nam, aby wybrane przez nas materiały wyglądały dobrze i estetycznie przez wiele lat. Tu z pomocą przychodzi nam hydrofobizacja. Na daną powierzchnię nanosimy substancję niepolarną, tworzy ona niewidoczną dla ludzkiego oka powłokę, która odpycha cząsteczki wody. Nawet materiały wysokiej jakości i z górnej półki z czasem mogą stracić swój pierwotny wygląd, a co najważniejsze – również trwałość. Dlatego warto je zabezpieczyć!

Hydrofobizacja zabezpiecza porowate podłoża mineralne takie jak np. beton, cegła, kamień naturalny, wapień czy piaskowiec.

Są to najpopularniejsze materiały budowlane stosowane wewnątrz oraz na zewnątrz. Niezaprzeczalnie zabezpieczenia wymagają przede wszystkim materiały wykorzystywane na zewnątrz – są one narażone na zmienne warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu. Dzięki porowatej strukturze oprócz wilgoci wchłaniane są wszelkie zabrudzenia oraz zanieczyszczenia, co niestety ma wpływ na degradację oraz wygląd podłoża. Podłoże porowate i wilgotne jest również idealnym środowiskiem do rozwoju mchów i porostów. Wnikające w podłoże opady deszczu generują również spękania spowodowane mrozem.

Materiały, na których stosować można Silimper Nano i Silimper Nano LM

Impregnat hydrofobowy zapewni trwałość materiałom mineralnym

Czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć tego typu podłoża przed szkodliwymi czynnikami, a dzięki temu wydłużyć ich trwałość oraz zapewnić estetyczny wygląd na długi czas? Jak najbardziej – stosując silanowo-siloksanowy impregnat hydrofobowy Silimper Nano oparty na nanotechnologii. To, co wyróżnia ten produkt, to nano-molekularna struktura, dzięki której głęboko wnika w podłoże i je penetruje. W ten sposób wypełnia jego pory i dzięki wiązaniu chemicznemu nadaje mu właściwości hydrofobowe, zabezpieczając przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Pod względem estetycznym – nałożony impregnat nie zmienia wyglądu i koloru podłoża.

Silimper Nano i Silimper Nano LM

Dzięki Silimper Nano skutecznie zaimpregnujesz elementy z betonu, cegły i kamienia

Do najważniejszych zalet silanowo-siloksanowego impregnatu Silimper Nano zaliczamy:

 • ze względu na swoją nano-molekularną strukturę głęboko penetruje podłoże i zabezpiecza je przed działaniem wody,
 • wiąże się chemicznie z podłożem zapewniając długotrwałe działanie hydrofobowe,
 • zapewnia hydrofobowość w krótkim czasie od aplikacji (pełne utwardzenie po 24h w temp. 25°C),
 • zapobiega wnikaniu deszczu w podłoże, dzięki czemu zabezpiecza podłoże przed spękaniami spowodowanymi mrozem,
 • odporny na alkalia,
 • zabezpiecza przed wykwitami,
 • wspomaga właściwości izolacyjne materiału poprzez redukowanie przewodzenia ciepła,
 • jest paroprzepuszczalny i umożliwia oddychanie podłoża,
 • redukuje przywieranie brudu i ogranicza porastanie podłoża mchami i grzybami, dzięki czemu przyspiesza i ułatwia mycie powierzchni,
 • nie tworzy na powierzchni klejącej, silikonowej warstwy,
 • nie zmienia wyglądu i koloru podłoża,
 • bardzo niskie zużycie teoretyczne 100-200 ml/m2 (zużycie zależy od metody aplikacji oraz od chłonności podłoża),
 • zwykle jedna warstwa jest wystarczająca, w przypadku bardzo chłonnych podłoży wymagane jest nałożenie dwóch warstw,
 • nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych (VOC),
 • produkt na bazie wody – przyjemny w aplikacji,
 • do stosowania na powierzchniach pionowych lub nachylonych.

Dobierz odpowiedni rodzaj produktu do podłoża

Produkt występuje w dwóch wersjach:

 • Silimper Nano – do betonu, cegły, dachówki cementowej, azbestocementu,
 • Silimper Nano LM – fluorowany impregnat, może być stosowany do wszystkich powyższych powierzchni oraz do kamienia naturalnego takiego jak piaskowiec, wapień czy porowaty marmur.

Impregnat Silimper Nano LM dodatkowo nadaje podłożu również właściwości oleofobowych, czyli zabezpiecza przed wnikaniem olejów.

Produkt Silimper Nano Silimper Nano LM
Cena za m2 [zł] andgt;1,99 andgt;2,98

*Cena netto na dzień 10.12.2020.

Dłuższa trwałość i ekonomiczne rozwiązanie

Niezależnie czy do zabezpieczenia mamy elewacje z cegły lub sufit betonowy w industrialnym pomieszczeniu – podłoże warto dodatkowo zabezpieczyć nano-molekularnym impregnatem Silimper Nano lub Silimper Nano LM. W porównaniu do całego przedsięwzięcia jest to niewielki koszt, a dzięki swoim hydrofobowym właściwościom zabezpieczamy podłoże przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami, co bezpośrednio przekłada się na dłuższy okres trwałości materiału oraz pozwala utrzymać jak najdłużej pierwotny wygląd.

Szukasz impregnatu hydrofobowego, który sprawdzi się w wymagających warunkach?

Do zabezpieczania posadzek betonowych lub miejsc stale narażonych na kontakt z wodą (np. prysznic) oraz zabrudzenia (np. lamperia na klatce schodowej) zalecamy wykorzystanie dwuskładnikowego lakieru Neodur Varnish, który charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną oraz chemiczną, a także tworzy powłokę w pełni szczelną.

Odpowiednie zabezpieczenie materiału zapewni trwałość na lata

Produkty przedstawione powyżej to wysokiej jakości profesjonalne impregnaty do betonów, ścian i elewacji, które poradzą sobie z najtrudniejszymi warunkami. Jeśli nie jesteś pewien, czy Silimper Nano sprawdzi się równie u Ciebie, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku.