Oczyszczacze powietrza w postaci cichych, kompaktowych urządzeń na dobre zagościły w naszych domach. Stosowane są często w celu pozbycia się zanieczyszczeń w postaci wirusów, bakterii, grzybów czy po prostu nieprzyjemnych zapachów, które pojawiają się wraz z dymem tytoniowym czy smogiem. Problemem często jest brak miejsca albo po prostu niezgodność z panującym wystrojem. Na szczęście nie musisz się już tym martwić! Istnieje rozwiązanie, które nie zabiera miejsca a jest w 100% skuteczne!

Farba fotokatalityczna – co to takiego?

Jest to innowacyjne rozwiązanie na Polskim rynku. Powyższa farba powstała przy współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, dzięki czemu udało się przebadać i uzyskać skuteczną powłokę. Po pomalowaniu ściany tym produktem tworzy się powłoka aktywna, która przy kontakcie szkodliwych substancji, w obecności tlenu oraz promieni UV, utlenia wspomniane substancje do dwutlenku węgla i wody. Więcej o tym przeczytasz w innym artykule KLIKNIJ TUTAJ.

Czy farba fotokatalityczna to farba antysmogowa?

Częstym tematem podczas jesiennych dni jest popularny w ostatnich latach smog. Zjawisko smogu zostało już wielokrotnie opisane w literaturze jako szkodliwe dla zdrowia, zarówno ludzi jak i zwierząt. Zazwyczaj jako ochrona zastosowanie znajdują maseczki z odpowiednimi filtrami lub oczyszczacze powietrza. Jedno i drugie wiąże się z koniecznością albo wygospodarowania przestrzeni dla urządzenia, lub dyskomfortu w noszeniu. Rozwiązaniem tego problemu jest farba fotokatalityczna, która neutralizuje również związki chemiczne występujące w smogu. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzasz zarówno przestrzeń swojego mieszkania jak i dbasz o komfort Ciebie oraz najbliższych Ci osób.

farba fotokatalityczna

A co z produktami rozkładu smogu? O nic się nie martw! Utleniane są one do dwutlenku węgla oraz cząsteczek wody, zatem do substancji bezpiecznych dla zdrowia!

Farba fotokatalityczna z jonami srebra

W przypadku, kiedy nie masz pewności, że sam proces katalizy zadziała i powietrze będzie odpowiednio oczyszczone proponujemy farbę z jonami srebra! Titanium LX Ag to odpowiedź dla oczekujących 100% pewności czystości otoczenia. Jony srebra budzą strach i spustoszenie w świecie mikroorganizmów. Nic nie jest w stanie się oprzeć sile tych jonów w połączeniu z procesem fotokatalizy. Dzięki jonom srebra powłoka ma dodatkowo właściwości bakteriobójcze.

A co z kolorystyką? Czy farba występuje tylko w kolorze białym?

Uspokajamy, dostępne są wybrane kolory zarówno z palety RAL jak i NCS. Szukasz idealnego wykończenia do swojego wnętrza i nie wiesz, który z kolorów jest dostępny? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy specjalnie dla Ciebie wycenią możliwe kolory!

Farba antysmogowa remedium dla Twojego mieszkania!

Powyższe informacje potwierdzają jedynie, iż nowoczesna farba fotokatalityczna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba skutecznego oczyszczania powietrza mieszkania przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu Twojego domostwa! Nie czekaj i zafunduj sobie czyste powietrze już dziś!